Horáček se znovu zastává Drahoše. O obou kdosi šíří, že byli u StB. Opak je pravdou

Michal Horáček  (ČTK)

Michal Horáček | FOTO: ČTK

Prezidentský kandidát Michal Horáček se zastal dalšího kandidáta Jiřího Drahoše. O Drahošovi kdosi v posledních dnech šíří informace, že měl být estébákem. “Chci vás všechny poprosit: Neberte vážně obvinění, která se po internetu šíří na adresu pana Jiřího Drahoše. A už vůbec ne to, že se snad měl nějak zaplést s StB. Předložil pan Drahoš lustrační osvědčení? Ano. Je negativní? Ano. Splnil tedy svou morální povinnost (žádný zákon to prezidentským kandidátům neukládá). A tím je to pro všechny opravdu slušné lidi vyřízené,” vyzval Horáček.

Drahoš se podle Horáčka na vlastní kůži seznámil s tím, co prožívá on už rok. “Dozvídám se, že jsem prý byl vekslák. Nebyl, ani minutu. Prý jsem spolupracoval s StB. Nespolupracoval, doložitelný opak je pravdou (na mém webu sami můžete zjistit, že a jak jsem tu spolupráci odmítl). A taky jsem, samozřejmě, předložil lustrační osvědčení. Rovněž negativní,” konstatoval Michal Horáček.

Jiří Drahoš v minulých dnech uvedl, že povolal své IT odborníky a právníky, aby se pokusili zjistit zdroj lživých informací a zvážili právní kroky proti tomu, kdo je šíří. Také v tom chce Horáček pomoci. “S prezidentskými kandidáty chci diskutovat o podstatných a skutečných záležitostech. Proto plně podpořím všechny ráznější kroky včetně trestních oznámení, které pan Drahoš v legitimní obraně proti lži a zlovolné manipulaci případně podnikne. Mlčet se k tomu nedá, protože kdo mlčí, souhlasí. A já nesouhlasím. Znovu tedy prosím: ve vlastním zájmu odmítněme to zlo jasně a hlasitě,” dodal.

Už před několika týdny Michal Horáček nabídl dalším prezidentským kandidátům Marku Hilšerovi a Jiřímu Drahošovi, že jim pomůže se sběrem podpisů na svých podpisových místech. Pro kandidaturu totiž musí každý kandidát nasbírat alespoň 50 tisíc podpisů. Horáček oznámil splněno už před několika měsíci. Pomoc přijal s díky Marek Hilšer. Jiří Drahoš tuto pomoc odmítl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]