Horor na dovolené. Dívka zachránila své dvojče přímo z tlamy krokodýla

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Dovolená v Mexiku se pro mladé dívky změnila v hotové peklo. Jedna je v kritickém stavu v nemocnici, druhá prožila nejtěžší chvíle svého života. Své dvojče totiž zachránila přímo z tlamy krokodýla, informoval britský Daily Mail.

Britka Melissa Laurieová (28) plavala večer se svou sestrou Georigiou v laguně pár kilometrů od turistického centra Puerto Escondido. K nic netušícím dvojčatům v tu chvíli připlaval krokodýl a Melissu stáhl pod vodu.

Její sestra proto volala o pomoc a několikrát se ponořila pod hladinu, kde však své dvojče neviděla. Až po chvíli ji našla plavat ve vodě tváří dolů. Když Georgia už držela sestru v náručí a snažila se ji dostat do člunu, krokodýl opět zaútočil. Dívka do něj zuřivě bouchala až svou oběť nepustil ze silných čelistí. Obě sestry skončily v nemocnici, stav Melissy je však vážný a lékaři ji museli přivést do umělého spánku.

Otec mladých dvojčat britskému deníku prozradil, že Georgia zachránila své sestře život. „Má potápěčské zkušenosti a dokáže poskytnout první pomoc. Byla velmi odvážná,“ řekl.

Místo, kde k útoku došlo, je mezi turisty velmi populární. V laguně se totiž nachází drobní bičíkovci, kteří fosforeskuji a voda tak v noci září. Úřady však pravidelně varují před možným výskytem krokodýlů, kteří dorůstají do délky až tří metrů.

Otec dívek však tvrdí, že je nikdo neupozornil, právě naopak. Zaměstnanci cestovní agentury je údajně ujistili, že krokodýli v laguně nejsou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články