Hororový zážitek u moře. Žralok vyskočil z vody a ukousl muži kus nohy

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Plánované radovánky na Rudém moři v jordánském letovisku Akaba se změnily v úplný horor. Dva muži si chtěli užít parasailing, jeden z nich však skončil v nemocnici. Ve chvíli, kdy se začal zvedat do vzduchu, vyskočil z vody žralok a zakousnul se mu do nohy, informoval britský Daily Mail.

Dramatická událost, kterou se povedlo natočit, se stala v minulém týdnu. Sedmatřicetiletý Jordánec při útoku žraloka přišel o část chodidla, má přetrhnuté šlachy, natrhnutý sval a několik zlomených kostí. Po útoku musel být muž převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. Nyní už je jeho stav stabilizovaný.

Zástupce mezinárodního potápěčského centra v Akabě prozradil, že útoky žraloka v Rudém moři jsou velmi zřídkavé. Dodal, že v moři jich žije několik druhů, ale nejsou považováni za nebezpečné pro člověka. V podobným případem, kdy by žralok útočil ve vzduchu, však podle svých slov ještě nezažil.

I přesto však rozhodně nejde o první útok žraloka v Rudém moři. Loni v říjnu v turistickém letovisku Šarm aš-Šajch dvoumetrový dravec napadl při šnorchlování teprve dvanáctiletého chlapce z Ukrajiny, jeho matku a místního průvodce. 

Klučina utrpěl vážná zranění, se kterými skončil na jednotce intenzivní péče. Lékařům se nepodařilo zachránit jeho ruku a přišel o ni, uvedl v minulém roce zpravodajský web Arab News. Zraněná byla i jeho matka a místní průvodce, který měl přijít o nohu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články