Ještě pár šikovných zákonů a hospody nejspíše zcela zaniknou. Po EET, kontrolním hlášení a zákazu kouření je tu další „chuťovka“. Jde o nový zákon řešící odpovědnost za přestupky. Podle něj, ve zkratce, provozovatel pohostinství odpovídá za to, že hosté jeho podniku nebudou rušit okolí. Pokud se tak stane a například sousedé zavolají státní nebo městskou policii, problém bude mít hostinský. Pokuta, nebo přestupkové řízení.

Hluk před restauracemi v některých městech strážníci nyní řeší častěji. Jde o protikuřácký zákon, který kuřáky vyhnal ven před restaurace. Tam mnozí také popíjejí a hlasitě se baví. Podobně je to na předzahrádkách. Pokud budou hosté rušit noční klid, strážníci půjdou rovnou za hospodským, ten si hosty musí usměrnit.

Tato změna zřejmě nebude mít takový dopad jako start elektronické evidence tržeb, po kterém zavřela řada hospod a restaurací především na venkově a malých městech. Jde však o další pomyslný hřebíček do rakve českého restauratérství. „Babiš a celá vláda se nás hospodské snaží vytrvale demotivovat a hazí nám pod nohy jeden klacek za druhým. Už toho mám dost,“ řekl jeden pražský restauratér, který na nový zákon týkající se přestupků upozornil. Kvůli obavě z kontrol si nepřeje zveřejnit své jméno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora