Hospodští na kolenou. Vojtěch jim stanovil další absurdní omezení

FB hnutí ANO

Adam Vojtěch. | FOTO: FB hnutí ANO

Mnozí hospodští a restauratéři jsou doslova na kolenou. Sráží je absurdní nařízení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, potažmo Babišovy vlády. Už při jarní vlně epidemie patřili mezi nejvíce postižené restrikcemi. Zatímco v hobbymarketech se mohli lidé setkávat, jak chtěli, hospodští směli nanejvýš utírat prach v zavřených hospodách. Když už vláda konečně dovolila hospody otevřít, smělo to být jen do 22 hodin. Protože po 22. hodině útočí koronavirus. Teď se šílená situace opakuje.

Adam Vojtěch nově nařídil, že hospody musí zavírat ve 24 hodin. Korona evidentně posunula své nároky, už neútočí po 22. hodině, ale po půlnoci. Jaký má tohle absurdní nařízení význam, ví asi jen ministr Vojtěch a premiér Babiš. No, i když… O dopadech vědí zcela přesně restauratéři. Kdo jim zaplatí tržby, o které přijdou po půlnoci? Kdo pomůže barům a klubům, které fungují především v noci, protože to je jejich účel? Nikdo. Stejně jako v jarních měsících.

Rozdíl je ale v tom, že na jaře mohli někteří restauratéři a hospodští přežít díky úsporám a půjčkám. Přes léto se lehce nadechli a teď znovu? Tohle už nikdo nevydrží. Bohužel půlnoční zavíračka, o které ani sám Vojtěch pravděpodobně netuší, jak dlouho bude platit, není jediným nesmyslem, který aktuálně komplikuje život hospodským a návštěvníkům barů.

Už pár dní je v platnosti nařízení, podle kterého nemusí mít roušku ten, kdo sedí na baru. Ten, kdo u téhož baru stojí, roušku mít musí. Další šílenost.

A do toho nový týden. Zasedne obnovený Ústřední krizový štáb, který tak dlouho oddaloval Babiš. Aby mu Hamáček nevzal všechen prostor v televizi, zařídil si pan premiér projev v hlavním vysílacím čase na všech televizích. Deset dní před volbami. Opravdu se nemáme na co těšit.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner