Neposlouchá. Nejde Babišovi na ruku v jeho kriminální kauze Čapí hnízdo. To mají být zákulisní důvody, proč se Babiš chce zbavit ministra spravedlnosti Jana Kněžínka. Informaci přinesl web Neovlivní.cz. O vyhazovu Kněžínka z vlády prý Babiš uvažuje už od ledna, zatím zřejmě nemá nástupce, který by byl ochotný sloužit ne právu, ale Babišovi. Oficiálně prý předseda vlády uvádí, že Kněžínek je málo vidět v médiích a celkově je nevýrazný. Důvody k odvolání jsou ale mnohem jednodušší.

Kněžínek údajně nechce plnit představy Andreje Babiše a pomoci mu k tomu, aby premiér neskončil ve vězení kvůli dotačnímu podvodu, který měl spáchat při stavbě luxusního venkovského sídla Čapí hnízdo. Babišovi údajně nejde na ruku ani vrchní státní zástupce Pavel Zeman, kterého však premiér bez ministra spravedlnosti odstranit nemůže. A Kněžínek mu v tom nehodlá pomáhat. “Kněžínek neudělá nic, za co by ho jednou mohli zavřít,” cituje Neovlivní.cz zdroj z okolí ministra.

Pro Babiše je to teď anebo nikdy. Do finále došla kauza Čapí hnízdo. Policie dospěla k závěru, že společně se svojí rodinou premiér nelegálně získal dotaci. Shodně uzavřeli vyšetřování i evropští vyšetřovatelé z OLAF. Policisté chtějí, aby Babiš stanul před soudem. Hrozí mu až deset let vězení. Andrej Babiš hraje teď o všechno.

Jeho podnikání se na hraně pohybuje už od začátku. Vývoj jeho byznysu je plný záhadných finančních toků, neznámého obrovského kapitálu, známé jsou četné „optimalizace“, bývalý premiér Sobotka způsob podnikání Andreje Babiše popsal jako ojebávání státu. Vždy však Babiš svoji pozici ustál. Až teď mu hrozí skutečný problém a skutečné vězení. „Přežil“ miliardové obchody, nepřátelská převzetí firem a další. Ve vězení může skončit kvůli stavbě víkendového sídla a nelegálně získané, pro něj marginální, padesátimilionové dotace.

Ze všeho nejvíc teď potřebuje mít soudy a státní zastupitelství pod kontrolou. A to v tuto chvíli údajně nemá. Špatná zpráva pro Babiše, dobrá zpráva pro právní stát Česká republika.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora