Hrabiš, KuŘíp, drůbežárna v Letech. Tvůrci Kosma si vychutnali největšího drůbežáře

Představitelé seriálu Kosmo (Česká televize)

Představitelé seriálu Kosmo | FOTO: Česká televize

Do skvělého finále vygradoval poslední epizodou seriál Kosmo. Seriál, který zjevně naráží na určitá specifika tuzemského politicko-společenského prostředí, uvedla Česká televize a je i nadále ke shlédnutí v on-line vysílání ČT.

„Fanoušky“ Andreje Babiše potěší, že se celým seriálem táhne postava jistého Antota Hrabiše, největšího drůbežáře v zemi. Ten výměnou za sponzoring českého letu na Měsíc požaduje například to, aby mezi posádkou byla slepice z jeho chovu. V poslední epizodě seriálu, odvysílané v neděli, však vyjde mimo jiné najevo, že posádka slepici zapomněla na Zemi. Za nedodržení smlouvy musí český ministr souhlasit s tím, že Říp bude přejmenován na Kuříp a zdejší rotunda bude upravena do podoby kuřete. A co se zde stane dalšího v souvislosti s Hrabišem? Tak například oslava přistání na Měsíci se koná u příležitosti otevření nové drůbežárny, obrovské haly, která prý citlivě obestavěla památník v Letech u Písku. Dalším bonbonkem je zjištění, že ministrovi po konzumaci kuřat Antona Hrabiše rostou prsa.

Poslední díl Kosma je skutečným vyvrcholením povedeného a na české poměry odvážného seriálu. Tvůrcům v čele s Tomášem Baldýnským a České televizi patří gratulace za vyvedený počin!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]