Hrachovina by měl sám v reprezentaci skončit. Ukázal by tak charakter

Eric Drooker

Reprezentant by měl být sportovcem, jehož si jde vážit nejen za jeho výkony, ale také za to, že jde vzorem. Například pro děti je totiž často sportovec tím, koho se snaží následovat. V některých případech ovšem bohužel ne pouze ve snažení uspět, ale také v názorech a chování. Hokejový brankář Dominik Hrachovina si ovšem následování moc nezaslouží. Jeho výroky a jednání v nedávném online rozhovoru jsou totiž za hranou.

Arogance se nevyhýbá ani sportovcům. Pověstný je jí třeba švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič, který o sobě často prohlašuje, že je nejlepším hráčem na světě a podobně. Útočník AC Milán má ovšem za sebou hvězdnou kariéru, takže mu jeho prostořekost lidé často odpouštějí.

Dominik Hrachovina však na záviděníhodné kariéře bude muset ještě zapracovat. Další příležitost mohl mít na reprezentačním srazu. Místo oslnivé formy ovšem předvedl spíš svůj neuvěřitelný přístup. A to hned v několika ohledech.

Začal tím, když sdělil, že není překladač Googlu, takže svým českým spoluhráčům s jazykem ve Finsku, kde působí, pomáhat nebude. “Od toho jsem se naučil finsky, abych tohle nemusel absolvovat. Na to tam mají jiné kluky než mě,“ pronesl brankář. Když nastala drobná pauza mezi dotazy, ukázal Hrachovina svou další tvář. „Se klidně neptejte, mně je to u pi*e,“ odsekl. 

Poslední výrok, o němž se nyní tolik diskutuje, se týkal koronavirové pandemie, konkrétně její zvládání ve Finsku.  „Denně se o tom mluví, o tom divadle vymyšleným váma, médiema! Ve Finsku je naštěstí situace normální, zaplaťpánbůh, že nejsem v České republice a nemusím řešit, co se děje tam,“ překvapil reprezentační gólman, o němž se proslýchá, že mu rouška překáží a málokdy ji nosí.

Trenér národního týmu se za slova svého svěřence omluvil a tím to skončilo. Tento přístup je ovšem špatný. Na jednu stranu se kritizují a pokutují trenéři, kteří promluví na své svěřence hrubším stylem, na stranu druhou se zametá pod koberec neakceptovatelné chování reprezentanta. Právě on by měl být za své chování veřejně pokárán a slušel by mu i nějaký trest. Jinak si budou začínající hokejisté myslet, že mohou nadávat, komu se jim zlíbí, kašlat na spoluhráče a šířit lži. Tak tomu ovšem být nesmí. 

Svůj přístup by měl přehodnotit i sám Hrachovina. Omluva je samozřejmostí, dočasným opuštěním nároďáku by ukázal, že umí přijmout dopady svého rádobyfrajerského chování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články