Hrad cenzuruje Zemana, aby nebylo vidět, že je úplně mimo

Miloš Zeman (Pavel Hofman)

Miloš Zeman | FOTO: Pavel Hofman

Stalo se zvykem, že pokud už se prezident někam vypraví, je zakázáno ho točit a fotografovat při příchodu. Stejně tak, když vstává a odchází. Dodržování příkazu kontroluje ochranka, která tak má kromě přidržování Zemana i další důležitý úkol. Nyní se začíná dbát i na to, aby se některé výroky hlavy státu nešířily mezi veřejností. Hradní zaměstnanci to předvedli po posledním Týdnu s prezidentem.

V pořadu TV Barrandov se totiž opět ukázalo, že bolavé nohy skutečně nejsou tím jediným, co Miloše Zemana trápí. Mimo jiné jsme se z rozhovoru dozvěděli třeba to, že na Letné demonstrovali ti neúspěšní, ale i něco navíc. Prezident totiž předvedl, že rekondiční pobyt ve střešovické nemocnici zaslouží reklamaci nebo alespoň opakování.

Miloš Zeman a jeho dvorní zpovědník Jaromír Soukup (archiv F24)

Zeman již několik let tvrdí, že politika se nedělá nohama, ale hlavou. A právě ta prezidenta v TV Barrandov výrazně zklamala. S Jaromírem Soukupem se totiž hlava státu pustila do výměny názorů kvůli jednomu letopočtu. Ten sice konferenciér soukromé televize uvedl správně, ale přesto se dočkal opravy s poukazem na to, že se spletl. Vzhledem k tomu, že Soukup je hradním sluhou, raději sklopil uši a omluvil se.

Kdo si v neděli pustil reprízu čtvrtečního pořadu, znovu slyšel, že si Zeman vymýšlel. Oficiální web Hradu ovšem dělá, že se trapná situace nepřihodila. V přepisu rozhovoru totiž pasáž, v níž se snaží Zeman ze Soukupa udělat hlupáka, ale udělá ho ze sebe, není. Nějak se nevešla, omylem vymazala, nebo prostě někdo nařídil, že v textu být nesmí.

Vzhledem k tomu, že prezident nepatří mezi ty, kteří by dokázali uznat svoji chybu, není divu, že je svými zaměstnanci cenzurován. Propříště by však mohli být důslednější a „zavřít mu ústa“ úplně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]