Hrad má smlouvu s XTV na skrytou reklamu. Cena je 24 tisíc za rozhovor

XTV printscreen

Xaver Veselý s Ivanem Vyskočilem | FOTO: XTV printscreen

Společnost XTV, která provozuje internetovou televizi s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým, uzavřela s Pražským hradem smlouvu na natáčení rozhovorů.  Smlouvu o dílo podle zjištění týdeníku Euro podepsal v pondělí se společností XTV šéf Správy Pražského hradu Ivo Velíšek. Účelem smlouvy je propagace Kanceláře prezidenta republiky a Pražského hradu. Za jedno dvacetiminutové video zaplatí Pražský hrad ze svého rozpočtu bezmála 24 tisíc korun. Celkem by XTV měla podle smlouvy natočit až deset spotů.

Xaver Veselý se netají úmyslem kandidovat do Rady České televize, podporu mu už přislíbilo hnutí ANO. Moderátor se přitom dosud nevypořádal s kritikou za servilní vedení rozhovorů s premiérem Andrejem Babišem či prezidentem Milošem Zemanem.

Neoznačený politický reklamní obsah už dříve systematicky publikoval server Parlamentní listy, jemuž platil Jihomoravský kraj statisíce korun za pozitivní příspěvky o hejtmanu Michalu Haškovi. Aktuální případ skrytého PR Hradu na XTV je o to horší, že se týká politika s celostátní působností na straně jedné a nepřímo i redaktora veřejnoprávního média, Českého rozhlasu, na straně druhé. Společnost XTV vlastní společnost Powermind s anonymními akciemi a sídlem na takzvané virtuální adrese. Xaver Veselý na dotaz týdeníku Euro popřel, že by o společnosti XTV cokoli věděl. Podle zjištění týdeníku Euro ovšem sídlí na téže pražské adrese, kterou Xaver Veselý uvádí jako své trvalé bydliště.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner