Hrad nakoupí masky za milion. Proti koronaviru, nebo proti Zemanovi?

ČTK

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Na Pražském hradě už také podlehli panice, která se v zemi šíří v souvislosti s koronavirem. Přestože prezident tvrdí, že se jedná o prkotinu, a dokázat to chce svou cestou do Číny, jeho podřízení zřejmě tak flegmatičtí nejsou. Není divu, chodbami Hradu už se totiž brzy budou zase prohánět i Vratislav Mynář a Martin Nejedlý, dva Zemanovi muži, kteří se nedávno vrátili z tajemné cesty do Pekingu.

Podle informací serveru Aktuálně.cz si Správa Pražského hradu objednala 695 masek za víc než milion korun. Ty mají sloužit převážně k ochraně proti možné nákaze koronavirem. Masky, které používá i americká armáda, tak mohou ve výsledku sloužit i jako ochrana před prezidentem a jeho spolupracovníky.

www.nanologix.eu

Ochranná dýchací polomaska RESPIRA od společnosti Nanologix

 

Miloš Zeman se totiž přes prvotní odmítnutí nakonec chystá na dubnový summit 17+1 do Číny. Právě tam se ve městě Wu-chan, metropoli provincie Chu-pej, objevilo první ohnisko nákazy. Přitom český prezident má vleklé zdravotní problémy a patří do nejrizikovější skupiny. Jeho nakažení by tak mohlo skončit i fatálně.

Ačkoliv je v Číně epidemie koronaviru možná už na ústupu, stejně se zdá být prezidentova cesta zbytečně riskantní. Stejně tak, jako byla před českou vládou utajená mise trojice Nejedlý, Mynář, Tvrdík. Aspoň že pánové, s výjimkou Martina Nejedlého, dodržují doporučenou domácí karanténu. Jen prezidentův poradce Nejedlý se vesele prohání po hlavním městě a občas si zajde i do restaurace.

Nabízí se otázka, proč ve skutečnosti Zeman do Asie pocestuje. Nemá tam například lepší přístup k čínské medicíně, než by měl z domova? Vždy se přece z Číny vrací v lepší kondici, než v jaké tam odlétá.

Milion za speciální masky je každopádně dobrou investicí. Na Pražském hradě se bude brzy pohybovat až moc lidí, kteří jsou něčím zasaženi. Snad to bude i nadále jen ruský a čínský vliv a nikoli obávaný COVID-19.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner