Hrad útočí na Jakuba Železného. Moderátor připomněl, že Zeman oceňuje estébáky

Jakub Železný (Pavel Hofman)

Jakub Železný | FOTO: Pavel Hofman

Jak informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář, jinak známý jako milovník dotací, které mu nenáleží, vlekař bez bezpečnostní prověrky a pořadatel nelegálních zabijaček, si stěžuje na moderátora Jakuba Železného. Ten přitom pouze popravdě připomněl, že Mynářův nadřízený Miloš Zeman rozdává vyznamenání agentům StB.

To je jmen za poslední léta: HELENA, FRANTA, MIREK, RONY… kdejaký MISTR úpadkového žánru, béčkový HUDEBNÍK či (letos) trapný KOMIK. Už nejsem žádný KADET, abych dělal, že to nevidím, koukal do OBLAK a tvářil se, že mi ten HOUF nevadí. Vadí. Ale 28. říjen si nedám(e) kazit,“ napsal si 28. října na svůj twitterový účet Železný.

Co tím Železný myslel? Jedná se o výčet lidí, které vyznamenal náš pan prezident. Postupně (dle přezdívek) – Jitka Frantová Pelikánová, herec Jan Skopeček, písničkář Jaromír Nohavica, zpěvák Ondřej Hejma, hudební skladatel Ladislav Štaidl, hudební publicista Karel Srp, herec Josef Dvořák, právník Pavel Smutný a přispěvatel Parlamentních listů Zdeněk Zbořil.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, premiér Andrej Babiš, vládní zmocněnec Roman Prymula a hlavní hygienička Jarmila Rážová (FB AB)

Je zajímavé, že Pražský hrad sice má estébáky v oblibě, když to ale někdo veřejně připomene, je oheň na střeše. Oni ale všichni výše jmenovaní skutečně nejsou obětí podvodu, jedná se prostě a jednoduše o lidi, kteří podepsali spolupráci, aby se jim za minulého režimu dařilo lépe, takže si od slušného prezidenta žádné ocenění nezaslouží. Jenže slušného prezidenta my nemáme. A pan Mynář se zlobí.

Považuji za velmi nepatřičné, aby jeden z hlavních moderátorů České televize, Jakub Železný, na sociální síti Twitter hrubým a neomluvitelným způsobem ponižoval vyznamenané osobnosti,“ napsal mj. Mynář v dopise generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. Veřejnoprávní médium označil za neprofesionální.

Mynář už zjevně nevěděl, jak si do televize ještě kopnout, a tak řediteli vyčetl výpadek signálu při Zemanově projevu během jmenování Jana Blatného ministrem zdravotnictví. „Nejsem sám, kdo nepovažuje za vhodné, aby televize veřejné služby poukazovala na druhé a sama se dopouštěla faulů a přešlapů,“ píše Zemanův kancléř.

Jakub Železný (Pavel Hofman)

Proč by veřejnoprávní novinář nemohl říci pravdu, a sice že někdo, kdo dostal vyznamenání od prezidenta České republiky, spolupracoval se Státní bezpečností? Má pan Mynář nějaké důkazy o tom, že tomu tak není? Nemá. Přesto by rád známého a schopného moderátora umlčel a přinutil ho tleskat kdejakému estébákovi jen proto, že se líbí Miloši Zemanovi.

Jenže to se spletl. Estébák zůstane estébákem stejně jako podvodník bez prověrky podvodníkem bez prověrky. Doufejme, že se i ředitel ČT Petr Dvořák za jednoho ze svých nejlepších moderátorů postaví a bude se chovat lépe než jeho kolega, ředitel veřejnoprávního rozhlasu René Zavoral. Ten nejenže nestojí za kritickými pořady či reportážemi svých novinářů, ale pro jistotu raději zaměstnává ty, kteří jsou s Pražským hradem spřízněni.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]