Hradní panika. Zeman s Ovčáčkem těžce nesou kandidaturu Drahoše

Eric Drooker

Byl to veselý večer. Při pozdním odpoledni bývalý šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš oznámil kandidaturu na post prezidenta. A reakce z Hradu přišla záhy. A těch reakcí bylo mnoho. A mnoho. Jiřího Ovčáčka ta zpráva nějak rozhodila. Během zhruba dvou hodin vypustil do světa sedm tweetů, kterými útočil na Jiřího Drahoše.

Tak například: „Žádné velké překvapení se nekoná. J. Drahoše nadšeně podporují média a politické strany. TOP 09 počínaje a okolím B. Sobotky konče,“ vypustil Ovčáček. O chvíli později pokračoval: „Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidátem občanů naší krásné země a kandidátem médií, který je umělým produktem PR.“ Ovšem to stále nestačilo. Mluvčího Miloše Zemana za chvíli napadlo ještě něco chytrého. „Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev,“ sdělil světu Jiří Ovčáček. V podobném duchu pokračoval i dále.

Co to znamená? Neklid. Miloš Zeman a jeho Ovčáček mají z Jiřího Drahoše strach. Například kandidaturu Michala Horáčka, který je řazen mezi favority prezidentských voleb, komentoval Miloš Zeman jen krátce svým typicky „vtipným“ způsobem, když řekl cosi ve smyslu „nevím, kdo to je“. V případě Jiřího Drahoše pak Hrad přes Ovčáčka vypouští jednu hysterickou zprávu za druhou.

To je pro Jiřího Drahoše dobrá zpráva.

Miloš Zeman před pár dny slíbil, že nebude dělat kampaň proti svým soupeřům. Tak takhle ji nedělá.

Pokud to nejhorší, co Ovčáček na Drahoše vyhrabe, je to, že ho podporují poslanci, zní to jako dobrá vizitka. I bez ní by se ale profesor Jiří Drahoš, vědec v oboru fyzikální chemie, spoluautor čtrnácti patentů a autor desítek prací v odborných periodikách, měl čím pochlubit. Rozhodně víc  než někdo, kdo postavil svou kariéru na psaní článků do Haló novin, stranického plátku extremistické KSČM, že, Jiří Ovčáčku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner