Hradního protokoláře Jindřicha Forejta postihla mrtvice. Zprávu o úmrtí nemocnice dementovala

Bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt  (ČTK)

Bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt | FOTO: ČTK

Bývalý šéf protokolu na Pražském hradě Jindřich Forejt byl převezen do nemocnice. Exministr kultury Daniel Herman i mluvčí Jiří Ovčáček původně na twitteru informovali o jeho úmrtí, motolská nemocnice však později tuto informaci vyvrátila. Hradní protokolář má být v umělém spánku.

„Jindřich Forejt, bývalý hradní protokolář, zemřel. V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí. R.I.P.,“ napsal bývalý ministr kultury Daniel Herman. O úmrtí Forejta informoval také mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Zpráva ale nebyla pravdivá, Herman se za své slova později omluvil.

„Z ČTK jsem se dozvěděl, že situace kolem pana Jindřicha Forejta je jiná. Můj předchozí tweet byl reakcí na zprávu, kterou jsem obdržel od společného známého. Chtěl jsem vyjádřit svou úctu před prahem Věčnosti. Za omyl se hluboce omlouvám a přeji panu Forejtovi uzdravení,“ informoval Herman. Podle informací deníku Blesk leží bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt v umělém spánku v jedné z pražských nemocnic. Měla ho postihnout mrtvice.

FORUM 24 (archiv)

Jindřich Forejt se narodil v říjnu 1977 v Karlových Varech. V Kanceláři prezidenta republiky byl zaměstnán od roku 2002, odbor protokolu vedl od roku 2004. Na Hradě působil v období Václava Klause i Miloše Zemana. Z funkce odešel z osobních a zdravotních důvodů v prosinci 2016. Po skončení v pozici protokoláře měl být jmenován velvyslancem ve Vatikánu, což se ale nakonec nestalo. V únoru 2017 se objevil jako zaměstnanec v Institutu Václava Klause.

Hradní protokol byl před Forejtovým odchodem spojen s několika spornými situacemi. Musel například vysvětlovat zpoždění letadla, ve kterém letěla delegace vedená prezidentem Milošem Zemanem na pohřeb bývalé slovenské hlavy státu Michala Kováče.

Krátce před koncem působení Forejta na Hradě se také objevilo kompromitující video, ve kterém měl mimo jiné užívat tvrdé drogy a oddávat se sexuálním hrátkám s mladým prostitutem. Pravost záběrů se však nikdy nepodařilo ověřit. Ve funkci Forejta následně nahradil Miroslav Sklenář, později Vladimír Kruliš.

Deník FORUM 24 taktéž uveřejnil původní informaci Daniela Hermana a Jiřího Ovčáčka o tom, že Jindřich Forejt zemřel. Za chybu se všem čtenářům omlouváme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner