Hranice buranství posunuta. Zeman s Klausem přišli pozdě na Kováčův pohřeb

Eric Drooker

Pokud si někdo myslel, že Miloš Zeman už nedokáže překonat míru své neomalenosti, bude po dnešku vyveden z omylu. Český prezident v doprovodu svého předchůdce totiž dorazil na státní pohřeb bývalé hlavy státu Slovenska, Michala Kováče, pozdě. Ve chvíli, kdy se uráčili Zeman s Klausem přijet, rakev s exprezidentem našeho východního souseda, už odnášeli. Jiří Ovčáček to obratně zdůvodnil špatným počasím při přistání v Bratislavě.

Jak to vypadá, Miloš Zeman se rozhodl, že dokud je českým prezidentem, bude naší zemi dělat ostudu po celém světě. Po několika kontroverzních výrocích ovšem ještě přitvrdil. Začal totiž dokazovat, že si neváží nikoho, kdo mu nepřináší sebemenší prospěch. Po neúčasti na pohřbu Šimona Peréze, kterou omluvil svým výletem na Rhodos, nyní dosáhl až na samé dno buranství.

Je zajímavé, že mu v hanobení České republiky pomáhá i Václav Klaus, který se poslední dobou rád ukazuje po Zemanově boku. Dřívější nepřátelé tak vzbuzují dojem, že se spřátelili, aby mohli pošpinit dobré jméno naší země v zahraničí. Je důležité si uvědomit, že se skutečně nejedná o takovou hloupost, jako bylo ukradené pero v Chile, ale o projev totální neúcty k památce zemřelého. A to dokonce dvakrát během jednoho měsíce.

Mnoho lidí sice nad chováním českého prezidenta mávne rukou a jeho nehoráznost přičte k dřívějším prohřeškům, ale takové „chování“ nelze akceptovat. Prezident republiky, bohužel i tento, je reprezentantem všech lidí v zemi a mnohdy určuje, jaký je náhled světa na celé naše obyvatelstvo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články