Hranice, karantény a osudy meziválečných uprchlíků. Objednejte si jedinečnou knihu Potenciál migrace

Kniha Potenciál migrace (FORUM 24)

Kniha Potenciál migrace | FOTO: FORUM 24

Pokud sháníte kvalitní čtení na zimní večery, máme pro vás tip. Pořiďte si knihu Potenciál migrace, která pojednává o sto let starých událostech. Témata, kterým se věnuje, jsou však palčivě aktuální i dnes. Jedinečné dílo najdete už teď na e-shopu FORUM.

Politická situace a stupňující se společenské napětí v meziválečném období v Rusku a Německu vyhnaly z domovů statisíce lidí a přiměly je hledat útočiště v cizině. Překračování hranic na cestě do bezpečí však bylo spojeno s mnoha obtížemi. Uprchlíky z Ruska zasáhla mimo jiné protiepidemická opatření, která měla zastavit smrtící tyfovou vlnu.

FORUM 24
FOTO: FORUM 24

KNIHU POTENCIÁL MIGRACE OBJEDNÁVEJTE ZDE

Podobná opatření stála o několik let později v cestě Židům prchajícím z nacistického Německa. Útěk přes hranice a zkušenost emigrace se projevily i v životních osudech a dílech spisovatelek Irène Némirovsky a Hélène Iswolsky a historiků umění Nikodima Kondakova, Andrého Grabara, Richarda Krautheimera a Ernsta Kitzingera.

Přestože se museli potýkat s četnými těžkostmi, život v exilu jim poskytl i řadu nových možností, díky nimž významnou měrou obohatili společnost, která je přijala. Kniha pojednává o událostech sto let starých, avšak témata, kterým se věnuje – uzavírání hranic, sanitární opatření a emigrace – jsou palčivě aktuální i dnes.

KNIHU POTENCIÁL MIGRACE OBJEDNÁVEJTE ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články