Hrdina vběhl do hořícího bytu, aby zachránil sousedku. Překvapivě skončil ve vězení

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Představa, že ve vašem domě či bytě hoří a vy se nemůžete dostat do bezpečí, může být nepříjemnou noční můrou. Každý by v takový moment chtěl, aby se objevil zachránce, který z plamenů všem pomůže. O jednom takovém píše server Chronicle Live. 

Robert Barnett neváhal, a když uviděl byt své sousedky v plamenech, vrhl se vstříc ohni, aby ženu zachránil. Scéna jako z akčního filmu, po níž přichází oslavování hrdiny, který riskoval popáleniny, aby ochránil život cizího člověka.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Místo toho ovšem následoval úplně jiný scénář. Jak se totiž ukázalo, sám Barnett byl žhářem, který byt své sousedky zapálil. Měl se ženou dlouhodobé sousedské spory ohledně hluku v jejím bytě a snažil se ji tak vyhnat. Zatčený pachatel se prvotně bránil tím, že nevěděl, že je Serena Burrellová doma.

Oheň ženě zablokoval jediný východ a ona byla nucena vyskočit z okna v prvním patře. Při dopadu utrpěla zlomeniny kotníku, páteře a lokte. Barnett se po výslechu ke žhářství přiznal a stanul před soudem. U něj státní zástupkyně pronesla: „Burrellová byla odsouzena k trestu smrti. Hasičům bylo voláno několikrát, jednou volal i Robert Barnett.“

„Když na místo dorazila policie, uvedl, že slyšel požární poplach, viděl plameny u vchodových dveří a snažil se vyběhnout po schodech. Řekl, že schody hořely a že se nemohl dostat nahoru,“ zaznělo u soudu. „Původně šel do bytu oblečený pouze v boxerkách, ale uvedl, že když si uvědomil, že potřebuje větší ochranu před ohněm, vrátil se do bytu pro deku a rukavice,“ dodala státní zástupkyně.

Barnetta nakonec usvědčil kamerový záznam z nedalekého obchodu. Policie zajistila ve žhářově bytě oblečení, které se shodovalo s oděvem muže zachyceného na kameře. Soud byl nemilosrdný a Barnetta potrestal třemi roky a sedmi měsíci ve vězení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články