Hrdinu, který zneškodnil vraha, na místě omylem zabil policista. Spletl si ho

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Je vždy smutné, když někdo přijde o život. Pokud se navíc jedná o násilnou smrt, převládají především myšlenky, zda se jí nějak nedalo předejít. O dvojím zabití, které budou dlouho provázet dohady, informuje deník New York Post.

K tragédii došlo v americkém Denveru, kde byla policie přivolána do obchodu kvůli podezřele se chovajícímu muži. Když strážce pořádku dorazil na místo, vytáhl Ronald Troyke zbraň a na parkovišti policistu zastřelil.

Poté se vypravil do svého vozu, pro útočnou pušku AR-15, s níž chtěl patrně jít zabíjet další lidi. V tom mu ovšem zabránil civilista Johnny Hurley, který k vrahovi policisty přišel a svou legálně drženou zbraní ho zastřelil.

Dramatická situace ovšem pokračovala. Ve chvíli, kdy Hurley zneškodnil útočníka, dorazil na místo další strážník a ten, v domění, že sleduje agresora, Johnnyho smrtelně postřelil. 

K záměně došlo patrně z toho důvodu, že bratr útočníka kontaktoval policii a upozornil ji, že se jeho sourozenec chystá udělat “něco šíleného”. Když ovšem hlídka přijela do Troykeho domu, už ho zde nenašla. Později ovšem objevila znepokojivé vzkazy. „Dnes zabiju tolik policistů, kolik jen budu moci. …. Jen doufám, že nezemřu, aniž bych někoho z vás, prasat, zabil,” stálo v jednom z dokumentů.

Když poté strážník slyšel o střelbě na parkovišti u obchodu, ihned zareagoval a na místo jel. Jakmile uviděl muže se zbraní v ruce, myslel si, že jde o nebezpečného střelce, a začal pálit. Místo vraha ovšem usmrtil muže, který pár minut před tím vykonal hrdinský čin.

Policista byl postaven mimo službu a musí počkat na výsledky vyšetřování, které určí, zda bude obviněn z trestného činu. To však odvážnému Johnnymu život nevrátí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články