Hřib Babišovi: Tak tedy přivezte respirátory osobně na polikliniku ve Spálené

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Pražský primátor Zdeněk Hřib reaguje na výrok Andreje Babiše a vyzývá ho, ať tedy respirátory pro zdravotníky a sociální služby osobně přiveze, když to slíbil. V Praze je potřeba 125 plus 59 tisíc respirátorů FFP3 a zatím dostala záchranka 50 kusů. A žádá, ať vláda informuje pravdivě.

Primátor na svém facebooku zveřejnil text dopisu, který napsal premiérovi.

Citujeme:

„Dnes se krizový štáb hl. m. Prahy shodl: Distribuce respirátorů do Prahy ze strany Ministerstva zdravotnictví absolutně selhala.

Mrzí mě, že vláda v médiích prezentuje, že zdravotnický materiál Praha dostala už včera. Ve skutečnosti je realita naprosto odlišná. Kromě 50 respirátorů určených pražské Záchranné službě jsme nedostali vůbec nic. Apeluji na vládu, aby sdělovala veřejnosti pravdivé údaje a doručila Praze ochranné pomůcky co nejdříve.

Na sobotní tiskové konferenci přitom Andrej Babiš uvedl: ‚Není pravda, že by naši zdravotníci neměli respirátory. Tak mi řekněte kde a já jim to dnes osobně rozvezu.‘

Napsal jsem proto panu premiérovi:

Vážený pane premiére, v souladu s vaší ranní výzvou vám sděluji, že pro zdravotníky máme v Praze na nejbližší týden nyní požadavky na 125 tisíc respirátorů FFP3 a 73 tisíc FFP2. Pro sociální služby, které se starají o seniory, potřebujeme 59 tisíc FFP3 a 28 tisíc FFP2. O doručení prosím na Městskou polikliniku ve Spálené ulici v Praze.

Děkuji, Zdeněk Hřib“

()

Tolik dopis.

Babiš se zatím stále prezentuje jako člověk, který se svými spolupracovníky všechno zvládá, je nejlepší v Evropě a pracuje v potu tváře. Ta činnost se projevuje především neustálým nakrucováním se na tiskových konferencích, kde ze sebe sype zmatené výroky, a podivnými akcemi, když jezdí po velkoskladech zjišťovat, zda je tam jídlo. Také se vynořuje v nemocnicích, jako by tam byl co platný.

Vláda odborníků mezitím musí svá nařízení korigovat podle toho, co lidé naštvaně napíší na Twitter, protože některé věci fatálně nedomyslela. Ještě o víkendu to vypadalo, že k zavřeným obchodům a provozovnám patří i autoservisy. Majitelé sdělují, že se nejenom nemůže opravovat, ale nastal i problém, jak lidem vydat jejich už opravené vozy. Kdo by to byl řekl.

V pondělí chce ještě vláda probrat, jak vyslat na hranice asi dvě tisícovky vojáků. To je v průměru jeden voják na kilometr hranice. Lid už propadl černému humoru a ptá se, zda „rozkaz bude znít jasně“.

Teď by Babiš mohl pokračovat ve své záchranné a kontrolní činnosti a po setmění pátrat někde v depu, jestli se dezinfikují všechny vozy MHD. Kdo jiný by to měl dělat, když nejsou lidi, že?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner