Hřib obdržel auditní zprávu taky. Zjišťuje důsledky zveřejnění, přiznal Bartoš

Pavel Hofman

Zdeněk Hřib | FOTO: Pavel Hofman

Finální zprávu Evropské komise ke střetu zájmů Andreje Babiše neobdrželo pouze ministerstvo pro místní rozvoj řízené Klárou Dostálovou (za ANO), ale jako jedno z připomínkových míst také Pražský magistrát v čele se Zdeňkem Hřibem (Piráti). Na dnešní tiskové konferenci to potvrdil šéf strany Ivan Bartoš.

„Pražský magistrát si nechává vypracovávat právní názor, jaké jsou konsekvence zveřejnění, protože jsme přesvědčeni, že existuje veřejný zájem vědět minimálně závěr toho auditu, zda premiér jedná ve střetu zájmů, či nikoli,“ uvedl Bartoš.

Ministryně Dostálová ráno uvedla, že je zpráva v režimu důvěrné, a tak ji nikomu neposkytne. V reakci na to se obrátili nyní Piráti na Evropskou komisi, aby tuto klasifikaci dokumentu přehodnotila. „My zde máme situaci, kdy premiér veškeré výzvy oponuje a dává všanc celou Českou republiku.“

Na dnešní ráno navíc Bartoš svolal schůzi předsedů všech parlamentních stran s výjimkou hnutí ANO, aby koordinovali společný postup. Zástupci SPD, ČSSD a komunistů se jednání sice nezúčastnili, ale poslední dvě zmíněné strany avizovaly, že podpoří zařazení mimořádného bodu k tématu auditní zprávy na schůzi Sněmovny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner