Hřib nevyloučil trvalé uzavření Smetanova nábřeží. Zrychlilo veřejnou dopravu, tvrdí primátor

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Pavel Hofman)

Pražský primátor Zdeněk Hřib | FOTO: Pavel Hofman

Na sklonku října úřady uzavřely Smetanovo nábřeží pro veškerou silniční dopravu. Co se zpočátku jevilo jako krátkodobá uzavírka kvůli výměně tramvajových kolejí, skončí nyní dost možná trvalým omezením v centru hlavního města. V rozhovoru pro deník FORUM 24 to nevyloučil ani primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

„Momentálně měříme data provozu, jaký má tahle záležitost dopad, jednak na individuální automobilovou, a také na veřejnou dopravu. V prvních pár dnech uzavírky se zjistilo, že došlo k výraznému urychlení veřejné dopravy a že dopad na tu individuální automobilovou dopravu není tak dramatický, jak se čekalo,“ uvedl Hřib.

Ani v rámci budoucí predikce nakonec primátor možnost trvalé uzavírky nevyloučil, ovšem ani nepotvrdil. Jeho vyjádření ale naznačovala, že on sám by se eventuální změně nebránil. Na druhou stranu toto rozhodnutí stále podmiňuje následnou diskuzi s dotčenými městskými částmi. „Ta se bude odvíjet podle toho, co naměříme, což v tuhle chvíli nejde říct,“ krčil primátor rameny.

Kdo se ale jednoznačně staví proti, je člen městské koalice Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu). „TOP 09 v Praze odmítá trvalou dopravní uzavírku obou břehů Vltavy. Dokud na území hl. města nedojde k rozvoji potřebné dopravní infrastruktury, budou podobná opatření jen komplikovat život občanům Prahy. A to nesmíme dopustit,“ napsal europoslanec na Twitteru.


Současná uzavírka je naplánovaná do neděle 17. listopadu. Ale samotné výsledky měření by podle šéfa Magistrátu měly být k dispozici během soboty. Téma se tedy zřejmě dostane na přetřes již na čtvrtečním zastupitelstvu,  kde se budou vedení hlavního města tentokrát pravděpodobně dotazovat nejenom zástupci opozice z řad občanských demokratů a ANO, ale i sám koaliční partner Spojené síly pro Prahu.

Další vývoj pro vás budeme dále mapovat.

 

Celý rozhovor s primátorem najdete na webu již ve čtvrtek ráno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]