Hřib vyzval premiéra, aby nechal audit zveřejnit

Facebook primátora Prahy

Primátor Prahy Zdeněk Hřib a premiér Babiš | FOTO: Facebook primátora Prahy

Pražský magistrát obdržel finální verzi auditu Evropské komise ke střetu zájmů Andreje Babiše (ANO) jako jedno z připomínkových míst. Ve vyjádření potvrdil, že se jedná „o významný střet zájmů“. Sám primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odjel včera do Bruselu, kde chce na dlouho plánované návštěvě ověřit, proč je dokument důvěrný. Dnes v poledne vyzval premiéra, aby vyzval Kláru Dostálovou (za ANO) ke zveřejnění zprávy. 

„Pan premiér by měl dát pokyn své vlastní ministryni Dostálové pro místní rozvoj, nechť auditní zprávu obratem zveřejní,“ uvedl na twitteru. Ve čtvrtek by se mělo o auditu jednat i na mimořádné Radě hl. m. Prahy. „Je naprosto absurdní, že pan premiér čeká na to, až se na svém stanovisku usnese Rada hl. m Prahy,“ dodává Hřib.

Na cestu se vydal u příležitosti zasedání výborů regionů, kde je delegátem. Zda se již setkal s někým kompetentním, aby si ověřil, proč je dokument důvěrný a není možné ho zveřejnit, prozatím není jasné. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o významný střet zájmů, mají podle vedení hlavního města občané právo vědět, jak se zachází s veřejnými prostředky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner