Hříšná Lipovská a podvedení koncesionáři. Vítejte v Dukově hnědém pokojíčku

Hana Lipovská a Dominik Duka  (ČTK)

Hana Lipovská a Dominik Duka | FOTO: ČTK

Dominik Duka se zasloužil o hvězdnou pěchotu české politiky. „Já su Moravačka,“ prohlásila Hana Lipovská na středeční schůzi Rady ČT a oznámila svoji kandidaturu do poslanecké sněmovny za hnutí sociopata Volného v Pardubicích. „Křesťané se s hodnotami SPD mohou bez problémů ztotožnit,“ prohlásil zase Brňan Josef Nerušil, „nezávislý“ člen Rady Českého rozhlasu a současně lídr kandidátky extremistické SPD za Prahu o partaji, která bouřila proti vypořádání státu s církví. Přítel dnes již zesnulého Dukova tajemníka Badala, který z pověření Duky biřmoval Jiřího Ovčáčka, měl na pražském arcibiskupství na starosti Dukův facebookový profil a twitterový účet. „Já se domnívám, že pan kardinál si podobně jako lidé v hospodách myslí, že je SPD voličsky velmi zajímavá,“ dal všemu ke zděšení svého šéfa, biskupa Tomáše Holuba, korunu Dukův mediální poradce kněz Romuald Rob. Ruka ruku myje.

Právě Dominik Duka prosadil nominaci populistky Lipovské do televizní rady. Řada jejích protiprávních excesů a politických aktivit se přitom neslučuje se Zákonem o České televizi. S kým Lipovská stranicky „peče“, kardinálovi zjevně konvenuje. Proto mu nevadí ani teatrální, „píárové” a především fantasmagorické trestní oznámení na generálního ředitele ČT, jenž měl Lipovské usilovat o život.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

V tom člence Rady České televize vydatně pomáhal poslanec SPD a předseda bezpečnostního výboru sněmovny Koten a z jeho popudu dokonce sám policejní prezident Švejdar. Podezírat českého primase rovnou z nástupu klerofašimu by byla příliš silná káva. Jeho mlčení k hnědé politice a přítulnost k jejím představitelům se mu ale v lecčems podobají.

Okázalá katolička Lipovská přitom zcela ignoruje výzvu moravského metropolity, předsedy České biskupské konference a církevně jí nadřízeného arcibiskupa Jana Graubnera. Arcibiskup Lipovské vzkázal, aby na členství v Radě České televize rezignovala. Slečna „Já su Moravačka“, která se jindy ostentativně ohání křížem a přitom hřeší, kudy chodí, svého církevního nadřízeného neuposlechla. Ba naopak: teď vychází najevo, že její lži, manipulace a účelové poškozování veřejnoprávní televize v Radě ČT neposloužily jen pomstě její souputnice Bobošíkové, ale byly systematickou přípravou a kampaní Lipovské pro vlastní politickou kariéru. Ausgerechnet za plat radní ČT, z peněz televizních koncesionářů a bez jediné koruny na vlastní kampaň.

Druhý vatikánský koncil v Lumen gentiu v článku 37 přitom Lipovské jasně ukládá, že cit. „laici jako všichni věřící křesťané ať přijímají ochotně a s křesťanskou poslušností to, co stanoví duchovní pastýři jako Kristovi zástupci, jako učitelé a vedoucí církve“. A katolický výklad Lukášova evangelia, kapitoly 10, verše 6, Lipovskou také zavazuje k poslušnosti: „Kdo poslouchá je (apoštoly a jejich nástupce biskupy), poslouchá Krista, kdo však pohrdá jimi, pohrdá Kristem a tím, kdo Krista poslal.“ Biskup má dokonce právo použít směrem k laikovi církevní tresty. Sestra v Kristu Hana Lipovská na něj kašle.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Že kandiduje zrovna u Volného bloku, neudivuje. Právě Volný se před dvěma roky utrhl od SPD, když tam prohrál souboj s Okamurou o předsednickou židli. Volného blok má s extremistickou partají většinu totožných témat i metod. Počínaje protiunijní politikou, blábolením o migrantech a nacionalistickým fangličkářstvím nebo označením systémového očkování proti covidu za diskriminaci. Na ně pak slyší frustrovaní „vlastenci“, nacionalistické silové gangy a skutečná lůza. I „nezávislá“ radní ČT Lipovská volá po vystoupení republiky z EU a agendu radní ČT spojuje bez skrupulí s antievropskými tématy Bobošíkové „Institutu pro svobodu a demokracii“, kde pracuje. A v srpnu se hodlá producírovat na extremistickém srazu v Příčově, kde se členové Rady České televize tak ochotně fotí s profláknutým Vandasem, jenž chce Kavčí hory „deratizovat“.

Kandidaturu Lipovské zákon nezakazuje a etika je pro ni očividně jen sprosté slovo. Série skandálů, které se snaží v Radě ČT a za pomoci zarytého antievropana, Orbánova fanouška a předsedy rady Pavla Matochy i dalších rozpoutat, má po dnešku neúprosnou logiku. Jsou scénářem její volební kampaně. Hříchy katoličky Lipovské dále přibývají. V jednom z PR rozhovorů v  Lidových novinách radní Lipovská vykládala, že před každým zasedáním rady chodí ke zpovědi. Od teď tušíme, kam. Zpovědník Dominik Duka jí dá rád rozhřešení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]