Hrušínský o Vojtěchu Filipovi: Je to frajer. Bolševiky dokázal zlikvidovat až on

Jan Hrušínský (archiv autora)

Jan Hrušínský | FOTO: archiv autora

Zajímavý status zveřejnil na svém facebookovém profilu Jan Hrušínský. Známý odpůrce současné vlády se vyjádřil na adresu komunistického šéfa Vojtěcha Filipa. S patřičnou ironií a nadhledem ho dokonce „pochválil“.

„Já se bavím! Vojta Filip je typický komouš. Kariéru začal po bolševicku. Donášel na kamarády a kolegy v práci jako pěšák Falmer. Po listopadu 1989 nastala jeho hvězdná doba,“ píše známý herec a principál Divadla Na Jezerce.

Eric Drooker

Naráží tak především na fakt, že za Filipova vedení se dokázala KSČM opět stát stranou, na niž se musí vláda obracet, pokud chce něco prosadit. Premiér Andrej Babiš se totiž zřejmě stále drží rady, kterou mu kdysi dala jeho matka, tedy že pokud se chce mít dobře, musí být zadobře taky se stranou.

Hrušínský pokračuje: „Miluje západoněmecký luxus a bavorský přepych. Jeho srdce bije pro americký rock‘n’roll a divoké mejdany ve sněmovně s Martou a ostatníma holkama, stejně jako pro dobře placenou funkci. Nejvíc jsou ale pro něj brutální kapitalisti – miliardáři mezi estébáky – pro ty Vojta udělá všechno na světě.“

„Vojta je ateista – ale věří, že Miloš je Bůh. Bydlet tak na zámku – jako soudruh Miloš! Vojta má politický čich. Miluje Stalina. Větří prachy v Číně, v Rusku i v Severní Koreji,“ zmiňuje herec státy, které jsou pro šéfa komunistů nedotknutelnou modlou. „Od mládí věří, že lež má dlouhé nohy a stokrát opakovaná se stane pravdou,“ dodává. 

Proč Hrušínský tohle všechno napsal? Jelikož chtěl Vojtěcha Filipa v podstatě pochválit. „Je borec. KSČM přivedl ke 3 %. Mám toho chlapa fakt rád. Ani Havlovi, ani nikomu jinému se nepodařilo bolševiky zlikvidovat. Až tomuhle frajerovi. Good guy, sweetheart Falmer,“ vzkazuje člen slavného hereckého rodu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články