Hrůzné video má dokázat popravy v Buči. Ruští vojáci údajně Ukrajince před smrtí mučili

Zničená ruská vojenská technika v Nádražní ulici ve městě Buča u Kyjeva (Mvs.gov.ua, CC BY 4.0 (https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115859487))

Zničená ruská vojenská technika v Nádražní ulici ve městě Buča u Kyjeva | FOTO: Mvs.gov.ua, CC BY 4.0 (https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115859487)

Ruské jednotky, které působily ještě před pár dny v ukrajinské Buči, zřídily mučírny, v nichž držely své oběti před jejich popravou. Tvrdí to zpráva deníku The Sun, která se odkazuje na video, sdílené ukrajinskou armádou. Drastické záběry ukazují, jaký masakr poblíž ukrajinského hlavního města způsobili vojáci vyslaní Vladimirem Putinem.

Uvnitř speciálních místností, které si ruští agresoři měli zřídit poblíž Buči, byla nalezena těla s prostřelenými hlavami. „Okupanti si v jedné místnosti zřídili kasárna,“ zní na videu, které sdílelo ukrajinské ministerstvo obrany. „Ve vedlejší místnosti byli popravováni civilisté. Jejich těla jsou tady pořád,“ říká přítomný ukrajinský voják.

Eric Drooker

Ten upozorňuje i na další zvěrstva, která způsobili ruští vojáci. Hovoří například o prostřílených kolenou, což mělo ukrajinským zajatcům způsobit velkou bolest: „Svázali jim ruce, položili je na kolena ke zdi. Pak je střelili do hlavy.“

Podle starosty města Anatolije Fedoruka bylo v masových hrobech v Buči pohřbeno asi 280 lidí. Podle jeho tvrzení byl mezi popravenými i teprve čtrnáctiletý chlapec. Záběry z Buči obletěly celý svět, objevily se hlasy, podle nichž se ruská armáda chová hůř než Islámský stát. 

Rusové, kteří předměstí Kyjeva opustili, chtěli zabít i ty, kteří přijdou do Buči pomoci. „Už jsme to viděli v Irpinu,“ vysvětlil jeden z ukrajinských vojáků. „Na mrtvé nastražili miny, aby zabili ty, kteří je přijdou vyzvednout,“ dodal.

Ve sklepě dětského tábora v Buči byla nalezena další umučená těla. Ukrajinští představitelé jsou však přesvědčeni, že to je jen „špička ledovce“. Těžce zohavená těla zde byla rozeseta po podlaze.

Další muži, ženy a děti byli nalezeni spoutaní s prostřelenou hlavou a hrudníkem. Jejich těla byla rozházena po ulicích a naházena do kanalizace. Ukrajinští vojáci našli také ženy a děti, které byly znásilněny a poté zavražděny. Místní uvedli, že v oblasti bylo nalezeno nejméně 410 těl, a obávají se, že jich bude mnohem více.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články