Nového britského premiéra kritizují za jeho pokus obejít parlament a dosáhnout tak tzv. „tvrdého brexitu“ mnohé výrazné osobnosti Velké Británie. Na Twitteru se k nim přidal i populární herec Hugh Grant, který Borisi Johnsonovi od plic vynadal. A na slušném výrazivu při tom nijak úzkostlivě nelpěl.

Hvězda filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill nebo Láska nebeská je svými fanoušky, především tedy těmi ženskými, brána jako velký gentleman. Mnoho lidí po celém světě tedy bude překvapeno, co v rozčilení dokáže Grant napsat.

„Nezku*víš budoucnost mých dětí. Nezničíš svobody, za které ve dvou světových válkách bojoval můj dědeček,“ napsal britský herec na sociální síť a to ještě nebylo všechno. „Jdi do p*dele, ty povýšená gumová hračko do vany. Británie je tebou a tvým gangem mastu*bujících úředníků znechucena,” dodal Hugh Grant.

Důvod hercovi zhoršené nálady je zřejmý. Premiér požádal královnu, aby ukončila nynější parlamentní sezení a 14. října svým projevem začala to další. To znamená, že pokud by chtěla Dolní sněmovna vládě znemožnit odchod z Evropské unie bez dohody, nemusela by to stihnout. Ministerský předseda s tímto tvrzením sice nesouhlasí, ale jen malá část Britů mu to věří.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora