Při sledování tiskové konference na Pražském hradě člověku zůstával rozum stát. Prezident Miloš Zeman uspořádal místo schůzky s premiérem Bohuslavem Sobotkou brífink, na kterém přijal demisi, kterou ale Sobotka nepřinesl. Místo aby měl prezident dost úcty k svému politickému partnerovi, uspořádal trapné divadlo, na kterém Sobotku zesměšnil.

Zeman se vyhnul všem otázkám, ukončil tiskovou konferenci a nechal Sobotku stát před novináři, přestože předseda vlády o tom původně vůbec nevěděl. Prezident navíc nenechal premiéra ani domluvit a odešel s tím, že jej tedy zve k diskusi o problémech s Andrejem Babišem.

Sobotka se s prezidentem už znovu nesetká, demise bude doručena písemnou formou. A není se čemu divit − předseda vlády se evidentně chtěl se Zemanem domluvit na dalším postupu řešení vládní krize, ale prezident zase ukázal, že jedinou věcí, která ho zajímá, je jeho prospěch, ztrapňování protivníků a pomsta.

Otázkou je, jestli se můžeme v Zemanově případě ještě něčemu divit. Jeho chování ukazuje, že prezident republiky stále hledá své dno.

A jak ostatně nakonec řekl Sobotka: „Bohužel − taková už je česká politika.“

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora