Humoristické listy Milana Rokytky. Věděli jste, že máme exilovou vládu?

Milan Rokytka, podle vlastních slov otráven kavárnou a drahošovci (Zbyněk Pecák)

Milan Rokytka, podle vlastních slov otráven kavárnou a drahošovci | FOTO: Zbyněk Pecák

Člen KSČM Milan Rokytka se v nedávné minulosti proslavil zejména pozicí ležmo naznak na podiu ve volebním štábu vítězného kandidáta prezidentské volby Miloše Zemana, odkud jej pak v bezvědomí odvážela záchranka. Běžně se takovému stavu, kdy do sebe dotyčný před ustláním na podlaze klopí jednu za druhou, říká zpit do němoty, ale v okolí pana prezidenta, tak jako přímo u hlavy státu, se to jmenuje zdravotní potíže, viróza a podobně. Dobrá.

Posléze jsme se však od pana Rokytky dozvěděli, že nešlo dokonce ani o prostou indispozici, nýbrž o nebezpečný útok pražské kavárny a otravu „sofistikovaným jedem“. Nájemní vrazi či přímo krvelační „drahošovci“ se ho prý pokusili zavraždit. A fantazíroval ještě dál: „Další Drahošovci si prostřednictvím sociálních sítí předávali návody a instrukce, jak pomocí igelitového pytlíku zadusit Zemanovi stoupence.“ (Původní pravopis ponecháváme.)

Proč si ale ti zloduši, když už se takového zločinu neštítili a pronikli přímo do srdce Zemanova štábu, vybrali z celé společnosti, kde se dobře bavili kancléř Mynář, multimoderátor Soukup, prezidentův hlas při zpěvu hymny Hůlka a další, zrovna naprosto bezvýznamného Rokytku, zůstává záhadou. A proč to nešetřila policie? Nejspíš to bude tím, co suše sdělila mluvčí záchranářů Poštová: „Ošetřili jsme muže s poruchou vědomí, ve které sehrál roli alkohol.“

No, tak to se moc nepovedlo.

Zjistili jsme ale, že Milan Rokytka má i své kladné stránky. Málokdo třeba ví, jak úžasný je humorista. Založil například humoristický web, který je ke čtení na stránce Týdeník občanské právo. V jeho záhlaví se skví nápis „Rokytka TOP News – Maják do jiné budoucnosti“. Necháte-li se jeho světlem zlákat, uvidíte, že slogan zase tak nepřehání, že tam jsou vskutku tak trochu… jiní.

EXILOVA VLADA, čteme pak v úvodu samostatného „vládního“ webu. A hned pod tím: DO DOBY NEZ BUDE WEB DOKONCEN, BERTE VSE JAKO PODEZRENI A OVERTE FAKTA.

Kde se ale pro všechno na světě vůbec bere „exilová“ vláda složená z občanů, kteří nežijí z zahraničí? To se dovídáme z dalšího textu:

Exilová československá vláda může být vytvořena z lidí žijících mimo stát Československo, mohou tudíž žít i v ČR či SR a být přitom v exilu z Československa.“

Je to jasné? Že ne? Tak to asi kromě sofistikovaných jedů neznáte ani sofistikovaný humor. A to ještě zdaleka není všechno.

Jsme v procesu vytvoření československé exilové vlády, protože obojí česká a slovenská vláda postrádají jakoukoli legitimitu. Jedná se o vlády nelegální, kolaborantské, protektorátní, jejichž posláním není pacovat pro blaho národa, ale pro zájmy nepřítele, stejně jako tomu bylo za prvního, německého, protektorátu. Dnes se nacházíme v druhém německém protektorátu. … Našim cílem je ukončení koloniálního statusu.“

Hezké, ne? A víte, co ještě? Kdybyste chtěli, můžete se rovněž stát ministry exilové vlády. Nevěříte? No vážně. V rubrice Členové na webu exilové vlády čteme:

Puvodne o funkci ve vlade projevili zajem: Josef Toman, president; Ivan Kratochvil, ministr obrany; Norbert Naxera, ministr spravedlnosti; Jiri Fabik, ministr vnitra; Milan Rokytka, tiskovy mluvci.“ A hned za seznamem ministrů se skví pozoruhodný text sdělující:

Ja to zatim celkem nikomu neposilal, presto se objevila rada dalsich lidi, ktere neznam nebo je povazuji za agenty. Nato mi opet blokli Facebook na 30 dni za 2 roky stary prispevek, kde jsem uvedl, ze cernosi v Praze prodavaji drogy, coz je pry rasismus. Kdo je nejvetsi praskac asi vime vsichni. Az budeme mit vice spolehlivych lidi, ktere zname a vime, ze se nejedna o agenty a udavce, budeme pro kazdou funkci hlasovat z nekolika kandidatu. Piste mi o jakou funkci mate zajem ci nekoho navrhnete. (Ve všech citacích je pravopis ponechán.) No nekupte to. A nehlaste se všichni.

Teď už tedy ale víme, s kým máme tu čest, a lépe chápeme titulky v Rokytka TOP News, jako například: „Mluvčí exilové československé vlády a kandidát vlastenců na Hrad Milan Rokytka podpoří Nadační fond Trebbia“. (Jde o slavnostní předávání cen nadace, které se v neděli 16. června 2019 oceněným z mnoha zemí světa budou předávat už posedmnácté.)

Inspiraci hledám v galeriích a mezi modelkami, rád bych daroval do dražby nějaký svůj obraz, těším se i na Galavečer v Španělském sále a doufám, že bude bez sofistikovaných jedů a útoků hyenistických mediálních presstitutů gaunera Bakaly,“ sdělil reportérce svých TOP News Rokytka. 

Neučí on se pan exilový mluvčí u hradního mluvčího Ovčáčka? Úroveň projevu i výrazivo by odpovídaly. Jak vypadají jeho výtvarná díla, o nichž se zmiňuje, ponecháváme na čtenářově fantazii.

A rovněž další články zaujmou už svými titulky. Například: „Rokytka říkal pravdu a proto měl být zabit. Kvóty na migranty, kvóty na černochy – kvótová obsese EU!“ V samotném textu se ovšem o žádném plánovaném zabíjení nedozvíme ani slovo. Jen plno zábavných nesmyslů o nařízené „pozitivní diskriminaci černochů“, kterou nám nařizuje, jak jinak, Brusel.

Povedl se i titulek „Protest proti manipulaci evropských voleb Facebookem a výzva k jeho znárodnění“.

V článku nás pak čeká spousta legrace, jako třeba: „Suverenitu evropských národů a volby do Evropského parlamentu neohrožují skrytě tajemní ruští agenti, ale zcela veřejně americká korporace provozující Facebook a vlastněná Rockefellerovým příbuzným Zuckerbergem.“ Nebo: „Facebook, Twitter a Google jsou informační monopoly, které úmyslně znásilňují ústavou chráněnou svobodu slova. Tyto organizace potlačují právo veřejnosti na to být pravdivě informována a tudíž vědět. Zakazují dokonce kandidátům do EP sdílet své příspěvky v jiných skupinách, než které oni sami spravují!“

Kandidáti do Evropského parlamentu se řehtají ještě teď (zatímco svobodně vkládají své příspěvky, kam se jim jenom zachce).

Tak co vy na to? Není to k popukání? Inu, bylo by. Kdyby to ten pán všechno nemyslel vážně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner