Husák policejní školu nepovede, rozhodl Rakušan. Senátor Láska podal trestní oznámení

Bývalý šéf Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vladislav Husák (ČTK/Deml Ondřej)

Bývalý šéf Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vladislav Husák | FOTO: ČTK/Deml Ondřej

Bývalý policejní prezident a ředitel liberecké policie Vladislav Husák nebude řídit Vyšší policejní školu a Střední policejní školu ministerstva vnitra v Praze. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) pověření vydané jeho předchůdcem Janem Hamáčkem (ČSSD) zrušil. Informovala o tom Česká televize. Senátor Václav Láska (SEN 21) pak na bývalého šéfa resortu podal trestní oznámení. Má pozření, že Hamáček pověření podepsal v době, kdy už ministrem nebyl.

„V téhle chvíli je potřeba situaci uklidnit, zamezit jakýmkoli spekulacím. Pro školu a instituci jako takovou bude určitě výhodnější a příjemnější, když bude dočasně vedena někým zevnitř a co nejdříve proběhne výběrové řízení,“ prohlásil ministr Rakušan. 

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Senátor Láska pak na bývalého ministra vnitra Hamáčka podal trestní oznámení. „Dnes jsem na Městském státním zastupitelství v Praze podal trestní oznámení na Jana Hamáčka. Mám za to, že pověření Vladislava Husáka vedením policejní školy antedatoval a podepsal v době, kdy již nebyl ministrem. Policii jsem k tomu označil důkazy,“ oznámil v úterý na twitteru.

Husáka na začátku minulého roku odvolal tehdejší policejní prezident Jan Švejdar z pozice šéfa Krajského ředitelství policie Libereckého kraje kvůli účasti na zakázaném večírku. „Po dnešním jednání s plk. Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení,“ uvedl loni v lednu Švejdar.

Bývalý šéf liberecké policie se objevil na oslavě padesátých narozenin podnikatele Petra Bendy v hotelu v Teplicích v době, kdy muselá být ubytovací zařízení kvůli epidemii koronaviru až na výjimky uzavřená. Husák se následně hájil, že v hotelu měl pracovní schůzku. O oslavě se prý dozvěděl až na místě a v hotelu zůstal přes noc kvůli únavě a pozdní hodině.

Párty v teplickém hotelu Prince de Ligne se tehdy zúčastnili také Jiří Paroubek, Jiří Šlégr nebo Milan Hnilička. Ten po aféře oznámil, že se vzdá svého poslaneckého mandátu, který vykonával za Babišovo hnutí ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články