Hvězda Chelsea si chce dát k narozeninám netradiční dárek. Shání na něj 100 tisíc liber

Reece James, obránce Chelsea a anglické reprezentace  (IG @rjames)

Reece James, obránce Chelsea a anglické reprezentace | FOTO: IG @rjames

Reprezentant Albionu Reece James již dlouho pomáhá lidem, kteří se ne vlastním zapříčiněním dostali do svízelné životní situace. Nyní se rozhodl, jak informuje deník Daily Mirror, že by si k jedenadvacátým narozeninám chtěl dát něco speciálního. Proto poprosil nejen fotbalové fanoušky, aby mu pomohli vybrat velkou finanční sumu.

Obránce londýnské Chelsea se poslední dobou začal výrazně angažovat v pomoci potřebným. James se spojil s charitativní organizací The Felix Project a snaží se obstarat jídlo pro ty, kteří to sami nedokážou. Fotbalista letos věnoval 10 tisíc liber (bezmála 300 tisíc korun) a rád by pokračoval. 

Proto vyzval lidi, aby charitu podpořili také. Jako cílovou částku určil 100 tisíc liber (téměř tři miliony korun), datem, do kdy by měla být vybrána, je 8. prosinec. V tento den totiž anglický fotbalista oslaví jednadvacáté narozeniny a pomoc pro The Felix Project by bral jako nejlepší dárek.

„Žádné dítě by nemělo chodit spát hladové. Nikdo by se neměl bát, že nesežene další jídlo. Láme mi to srdce. Všichni se musíme spojit, abychom to změnili,“ napsal James na sociální síť. 

Fotbalista se seznamuje s prací charitativní organizace. (zdroj: IG @rjames)

Na konci října publikoval pravý bek Chelsea na instagramu fotografie ze své návštěvy v charitativní organizaci, kterou podporuje. „Úžasný zážitek, když můžete být svědky toho, co se děje v zákulisí této organizace, která pomáhá poskytovat jídlo těm, kteří to nejvíce potřebují,“ svěřil se Reece. „Rád bych poděkoval dobrovolníkům a všem dalším zúčastněným, kteří mají pozitivní vliv na svět. Svět potřebuje více lidí, jako jste vy,“ dodal.

James se práce nebojí. (zdroj: IG @rjames)

Charitě pomáhá nejen James, ale i jeho klub. Blues se například v době, kdy ostatní týmy Premier League snižovaly mzdy svým hráčům a zaměstnancům, zachovali jinak. Fotbalistům dále běželo sto procent platu, oni „na oplátku“ pomáhali tam, kde bylo kvůli koronaviru třeba.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]