Hvězda Havlíček stoupá. Přejít k nepříteli se mu vyplatilo

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) (ČTK)

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) | FOTO: ČTK

Vládní hvězda Karla Havlíčka stoupá a stoupá. Výrazně zastínil dnes již bývalého oblíbence a jednoho z nejbližších lidí Babiše Richarda Brabce. Další metou je zřejmě pokořit Alenu Schillerovou. Měla by se bát. Karel Havlíček se totiž zdárně propracovává z oponenta vlády až na její ústřední postavu. Udivující kariéra.

Ještě před pár lety byl Havlíček přesně na druhé straně. Jako předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR byl na straně podnikatelů, tedy těch, proti kterým Babiš a jeho vláda vede svoji svatou válku. Drtí je zajišťovacími příkazy, EET, kontrolním hlášením a dalšími výmysly. Jenže potom ambicióznímu Havlíčkovi zřejmě došlo, že na této straně se asi moc vysoko nedostane.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Proto začal kamarádit s Babišem. A kamarádil s ním tak dlouho, až políbil prsten a Babiš ho jako svého oddaného následovníka vzal do vlády, i když Havlíček neprošel volbami. Důležitá pozice ministra průmyslu a obchodu nestačila. Karel Havlíček se stal také místopředsedou vlády a od tohoto týdne bude rovnou dvojitým ministrem, když mu Babiš svěřil ministerstvo dopravy. To, kde se stavějí čtyři kilometry dálnic ročně. Nebylo by nic divného, kdyby Babiš v budoucnu strčil za sebe na post premiéra právě poslušného a loajálního Havlíčka – až Babiše všechny ty audity a stíhání skutečně donutí odejít z oficiální politické funkce a bude potřebovat vládu řídit po esemeskách.

Karel Havlíček musí být veselý z toho, jak se mu to hezky povedlo. Opustit živnostníky a jít na stranu těch, kdo je likviduje, a po jeho boku sbírat funkce i pěkný plat. Jen je tu jedna taková věc. Jaký je asi ten pohled do zrcadla, že?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]