Hvězdnou kariéru Matthew McConaugheyho odstartovalo přátelství s barmanem

Matthew McConaughey. (IG @officiallymcconaughey)

Matthew McConaughey. | FOTO: IG @officiallymcconaughey

V současnosti patří mezi nejpopulárnější hollywoodské herce, získal slavnou sošku Oscara a okouzlil bezpočet žen. Kariéra Matthew McConaugheyho ovšem začala náhodně a díky velké dávce štěstí. Svou roli sehrál i přítel barman, který si na svého kamaráda vzpomněl, když obsluhoval důležitého filmaře. Na začátky amerického herce zavzpomínal deník New York Post. 

McConaughey si herectvím přivydělával od roku 1991. Většinou se věnoval reklamám, občas se objevil v nějakém studentském filmu. V roce 1993 se mu ovšem změnil život. Když mu zavolal jeho kamarád, že u něj na baru sedí šéf castingu připravovaného filmu a bylo by fajn, kdyby se s ním Matthew setkal.

Don Phillips se skutečně s mladým hercem sešel a díky dobrému dojmu, který na něj McConaughey udělal, si plácli. Nikdo tehdy netušil, že se film Omámení a zmatení stane klasikou, kterou obdivuje i Quentin Tarantino a tehdy čtyřiadvacetiletému herci pomůže k dalším rolím. Střihač filmu prý producentovi na natáčení řekl: “Tohle je filmová hvězda”. A nemýlil se.

O dva roky později se objevil v thrilleru Čas zabíjet, po boku Sandry Bullock, Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho. Následovaly romantické komedie Svatby podle Mary, Jak ztratit kluka v 10 dnech či Lemra líná. Skutečné hity ovšem měly teprve přijít.

Konkrétně v roce 2013, kdy se do kin dostal snímek Klub poslední naděje. Příběh jezdce rodea, nakaženého AIDS, který se rozhodne nelegálně distribuovat léky stejně nemocným lidem, nadchl. Nejen diváky a kritiky, ale i filmovou akademii, která McConaugheyho ocenila Oscarem.

Vysoko položenou laťku si herec udržel i poté. Filmy Interstellar (2014), Gentlemani (2019) a seriál Temný případ (2014) jsou toho důkazem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články