Hvězdy zahrají na koncertu proti ministrovi kultury Staňkovi

muo.cz

Ministr kultury Antonín Staněk dokázal i na zdánlivě nekonfliktním ministerstvu zařídit, aby proti němu stovky lidí podepisovali petici a hvězdy hudebního světa vystupovaly zdarma na koncertu zaměřeném právě proti ministrovi. Koncert se uskuteční 20. května u Muzea umění Olomouc. Vystoupí na něm například David Koller s Bárou Polákovou, Tatabojs, Dagmar Pecková, ASPM Jana Spáleného a další. Koncert nese název Sbohem pane ministře.

Důvodem pro uspořádání koncertu mají být podivné kroky ministra Staňka. Především pak odvolání šéfa olomouckého muzea umění Michala Soukupa a generálního ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta. Vedení Národní galerie převzal bývalý manažer Agrofertu Ivan Morávek, který řídil Pekárnu. Protestující žádají odvolání Staňka.

„Je nesporné, že tímto svým neobhajitelným krokem vysílá ministr kultury a potažmo celé ministerstvo kultury jasný signál, že o kulturu a její pozitivní roli ve společnosti zde opravdu nejde. Rychlost a „lehkost“, s níž byli s okamžitou platností a bez prokázaných důvodů odvoláni ředitelé dvou předních sbírkotvorných institucí v zemi, současně svědčí o nepředvídatelnosti jednání ministerstva kultury České republiky a je v přímém rozporu s jeho deklarovaným posláním,“ uvádějí na webu podporovatelé petice proti Staňkovi.

„Politická zvůle, kam oko dohlédne! Když to člověk zažije na vlastní kůži, tak ví, kolik energie se musí na spravedlivý boj použít, aniž by měl záruku, že to dobře dopadne! Podporuji zaměstnance olomouckého Muzea umění! Cítím s vámi!“ napsala pěvkyně Dagmar Pecková, která bude jednou účinkujících.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner