Představme si vzdělaného, pracovitého a inteligentního člověka, který se  díky těmto svým výjimečným kvalitám stal i osobou mohovitou. A předpokládejme dále, že se řídí mravními zásadami obvyklými v normální společnosti. Tento muž miluje své děti a je připraven učinit cokoliv, aby je ochránil od všeho zlého. Jenže přijde pohroma a jedno z jeho dětí těžce onemocní. Je to pro něj těžká rána, ale protože disponuje dostatečnými finančními prostředky, rozhodne se svého potomka bezodkladně poslat na léčení do nějaké známé a  vyhlášené kliniky. Vše proběhne hladce, a v naprosté tichosti.

Další příběh je skutečný. V hlavní roli vystupuje premiér této země, multimiliardář, otec čtyř dětí, které podle jeho vlastních slov bezmezně miluje a pro jejichž dobro by neváhal obětovat vlastní život. I v jeho rodině došlo k nemilé události: jeho prvorozený syn těžce onemocníěl. Otec se obrátí na lékařku, pracující náhodou v jeho podniku. Ta vypracuje zdravotní posudek, na jehož základě miliardář rozšiřuje do světa přes media, (veřejná i ty, jichž je vlastníkem), zprávu o těžké nemoci svého syna a dokonce se osobně rozhodne o způsobu jeho léčby: Můj syn potřebuje klid, čerstvý vzduch a změnu prostředí. Jen tak přijde na jiné myšlenky a bude naděje na jeho vyléčení. Léčebný proces svěří do rukou svého řidiče a zároveň manžela výše zmíněné lékařky. Po další dva roky, (2016 a 2017) otcův šofér s nemocným synem tedy cestují po Ukrajině a Rusku, až nakonec skončí na Krymu. Tam  ošetřovatel přivede svému pacientovi záhadnou dívku Jelizavetu, a brzy nato ponechává tento prapodivně vzniklý pár jejich osudu. V té době údajně nemocný syn  posílá mailem  české policii žádost o pomoc. Jenže stěžovat si, že se mu na Krymu nelíbí, je v Praze považováno za důkaz jeho pomatenosti a podle toho bylo s jeho voláním o pomoc i naloženo. Nakonec se tedy i s Jelizavetou vrátil ke své matce do Ženevy.  Podle svého otce je stále těžce nemocný. Syn se podle posledních zpráv s tajemnou Jelizavetou v Ženevě zasnoubili. Synovu výpověď, natočenou už v Ženevě, jsme měli příležitost si poslechnout díky dvěma zkušeným a odvážným investigativním reportérům. Až pak se milující otec rozhodl za svým  synem do Ženevy zajet. Pobyl u něj snad dva dny a od této chvíle Babiš junior a jeho matka přestali komunikovat.

A teď ať mi někdo vysvětlí, proč druhý nejbohatší muž v této zemi, který se mnohokrát před kamerami vyznával z lásky ke svým dětem, donekonečna  opakoval, že jeho rodina představuje to nejsvatější co má, proč svého syna, snad opravdu nemocného, místo aby mu okamžitě vybral tu nejlepší kliniku, (ať už u nás, nebo kdekoliv na světě), proč ho svěřil do opatrování svému šoférovi a vyslal je v letech 2016 a 2017 na Ukrajinu a do Ruska, kde se potulovali neznámo kde, až nakonec svou cestu ukončili na Krymu.

Z výše uvedeného vyplývají dva možné závěry : 1. Jestliže si pan premiér opravdu podle svého nejlepšího vědomi a svědomí myslel, že pro svého syna vybral ten nejlepší léčebný postup a nejpovolanějšího pečovatele, pak je  třeba ho  prohlásit za duševně nemocného. Takový člověk pochopitelně nemá v čele vlády co dělat a měl by proto být neprodleně internován v příslušném specializovaném ústavu.

Závěr č. 2.: Jednání pana premiéra bylo cílené a promyšlené, a tedy zločinné. A protože být zločincem není v civilizovaných zemích dostatečná kvalifikace pro post premiéra, měl by i v tomto případě být přesunut do odpovídajícího a pro podobné případy zřízeného a dobře střeženého zařízení.

 

 

 

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Petr Jirounek