Bajka ekonomická o dr.Voštěpovi

ČTK

Vládní sestava Marie Benešová, Alena Schillerová, Karel Havlíček a Klára Dostálová na tiskové konferencí hnutí ANO | FOTO: ČTK

Donesla se ke mne pozoruhodná pomoc. Ihned jsem se upomenul na smutně proslavenou instituci pod složitým, lživým názvem Rada Vzájemné Hospodářské Pomoci, založená s jediným programovým bodem – vše před a za Ural. Tetka Ólická je názoru, že myšlenku oprášil, asi pod tíhou vzpomínek na mládí a rozkrádání jakéhosi podniku zahraničního obchodu, brzomajitel naší země. Co nepotřebuje, výhodně za naše peníaze zadotuje. Vzájemně si hospodářsky pomůžou. A tak Smartwings a její spolumajitel nebude třít bídu s nouzí. Stréc Jencek připomenul i kuriózní přesah Vzájemné Výpomoci Za Naše Daně. Společníkem onoho výkuka, jemuž bylo již pomoženo promořením Hobbymarketů, je Čínská vláda, dárce agresivních virů, PRODEJCE nefunkční pomoci proti daru, donátor a loutkovodič Hradní karikatury presidenta a v neposlední řadě trpělivý věřitel našeho trestně stíhaného daňového iluzionisty. Starostlivý otec dokonce taktně přešel, že spolurozkrádač mu utýral prací, synka pilota až do švýcarského exilu.

Exil, i když jen tuzemský, nad slunce jasněji ukázal nadlimitní počet státních Úřadů a osazenstva v nich. Je vskutku roztomilé sledovat jak obyvatelstvu, snad mimo Venezuelu Maláčovou, nechybí. Jak přednesla tetka Sóralová na sletu tetiček na návsi u nás na vsi, její život bez zastavení provozu jen málo uvěřitelného počtu státem placených spoluobčanů, neztratil na hodnotě. Stréc Jencek, černý racek mezi tetičkami, jinak kverulant a oportunista, každou pídí své letory, dokonce odvážně tvrdil, že snížení počtu lejster, bumážek, razítek a jiných úřednických povyražení, kvalitu jeho života prudce navýšila. V rámci usnesení dobrovolného sboru našich tetiček a černého racka přednášíme vrchnosti ideu nákupu japonských robotů, jako substituci nižšího, středního i vyššího subalterního úřednictva. Zbytek zastane za několik banánů denně středně vycvičený op. Tetka Křópalová v rámci průvodního dopisu v 1000 kopiích a dvou utajených archivních navrhuje pro nerekvalifikovatelné klotové matadory rezervaci, ve vládní čtvrti, kde v rámci pracovních návyků budou sami sobě ztrpčovat život do hořkého konce. Výnosy, nařízení, čísla jednací, lhůty na vyřízení, náhradní lhůty k nepovolení, prostě cirkulace zhůvěřivostí v omezeném, prostému lidu neškodném kroužku.

Kroužek adorantů našeho výkvětu lidství a podšéfky fanklubu drobného živnostničení, hlídačky průvanu ve státní kase, tklivě nyje blahem. Drobečky z hodovního stolu podagrofertizátorka vmetne do rozjasněných tváří navyšováním mezd státním úředníkům, sobě a důchodcům. Ostatním, v odměně za trpělivost nechá státní dloužek v níži několika Macoch a dvou až milionů Grand Canyonů. Ruku v ruce a nataženou pracku firem, kterým našel majitele Ústavní soud, tím obmyšlený vytvoří ekonomický zázrak. Fundament položila na oltář ekonomických teorií Sociální Twiggy vulgo Venezuela Maláčová. Čím více dotací Agrofertu a úplatků voličskému segmentu obyvatel, tím dřívější agrofertizace. Přímou úměrou ke světlým zítřkům. Občan se diví a ekonom žasne.

Žasnu u hořké kávy. Národ, na kterém by se dříví štípat dalo.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner