Beztrestnost vlastnoručního podpisu

Doneslo se ke mne mnoho povyku pro nic. S ranním kuropěním povykoval ze Sněmovny nějaký do sebe zamilovaný nešťastník. Teprve dle jeho intonačních zvěrstev a krutopřísného vyjadřování jsem naznal. Že jde o zatím trestně nestíhaného soudruha premiéra, této bohem zkoušené zemičky. Až dnes jsem se dozvěděla, posteskla si tetka Ójezdská na návsi, že do roku 2014 jsem skotačila ve stromoví, místo slev v hypermarketech lovila drobnou zvěř, místo důchodu chodila o žebrotě a pazourkem vydělávala u řeky na oblázcích kůže.

Kůži na trh takto nesl do dolní komory Parlamentu evropou ostrakizovaný takřka státník. Nu a tento stádník přepočítal houf věrného skopového a jal se hovořit. Vzal to zeširoka a chvílemi připomínal soudruha profesora Nejedlého, Svižně jako op, skákal z tématu na téma, šplhal po liánách linoucích se myšlenek, pár klenutých argumentačních oblouků, by v každé zákrutě pružně urazil na koho si zrovinka vzpomenul. A že má pamatováka. Jména zavržených chrlil ohromující rychlostí a nic neponechal náhodě. Raději urazit třikrát, než někoho opominout. Stréc Jencek, uplivl si zbytky žvýkacího nedaněného tabáku a rozvážně utrousil, že chvílemi to vypadalo, že máme premiéry dva. Jeden, oběť mezinárodního spiknutí, EK, Policie, tradiční politici, demokracie, demokratická chátru, Senát, Ústavní soud, Nejvyšší kontrolní úřad, břevna mu metají pod nožky jako Mirkovi Dušínovi, lační zprostit ho svobody by nemohl 25 hodin denně dřít v náš prospěch, českých firem, co nikomu nepatří a druhý stoický kliďas, závěry auditu se ho netýkají, nic vracet nebude, kterému je vše jedno a vyzývající opozici k činům proti němu samému.

Samotnému mu rotující téma vydrželo až do tiskové konference Nejvyššího žalobníčka, aniž utratil slovo k rozpočtu. Pokud ho omylem našel, tak ve spleti grafů, tabulek. Čím barevnější a menší, tím pravdivější. Ohromoval ciframi, na které nebylo vidět ani z první řady lavic. Ve 13 hodin znervozněl. Jeho projev a to je k nevíře, stal se ještě zmatenější.

Zmatená je tetka Lóbalová. Na návsi čekala se skupinou méně rozumově obdařených spoluobčanů, obou voličů Pitomia, na ortel, nejvyššího mezi žalobci. Vrásky staly se vrásčitější. Přemítala již drahnou chvíli. Náhle došla ji ta nespravedlnost. Její vlastnice, bývalá radní od nás ze vsi, odpočívající v chládku ženské věznice, podepsala vlastní rukou dotační titul. Podjatá justice naznala, že průvodní čísla byla vucucaná z prstu. Chodník stojí, je užíván spoluobčany v celé délce. Měla se hájit, že netušila co podepisuje a pan Zeman, žalobce, by ji z toho vysekal.

Vysekat ji mohl i soudruh president, ale neměla co nabídnout v rámci ekvivalentního plnění.

Plně saturován hořkou ranní kávou, jdu očekávat další příval nehorázností. Mráz přichází z Průhonic.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner