Bilion sem, bilionem tam

Doneslo se ke mne plkání na plný úvazek. Jakýsi nešťastník měl vidiny. Sny. Ukrutné. V dobách ne zase tak daleekých, by takovému člověku bylo ukráceno právo dýchat stejný vzduch se spoluobčany. Trávil by své vizionářské úchylky hezky pod dozorem statného ošetřovatele a hrál oblíbenou hru Vyhoďme ho z kola ven a sledoval jak toky jeho myšlenkových průjmů přelétají nad kukaččím hnízdem. Ovšem žijeme v modernějším době, tudíž tento nezbeda tahající za sebou na řetězu kouli plněnou porušením většiny desatera a hrnoucí před sebou průser za průserem, může být klidně i předsedou vlády. Tetka Sóralová od nás ze vsi nadhodila, že ještě neutkali tak velký koberec, aby pod něj bylo možno nahrnout všechny obludnosti, které bilionový žonglér napáchal. Přisadila si i tetička Ólická. Synovec, kamioňák, ji vyprávěl se slzami štěstí, obdivu a hrdostí, kterak za posledních šest let ANOistické vlády se naše dálniční síť svou kvalitou a délkou přiblížila středoafrickým silnicím a on může rallye Dakar zažívat denodenně a neopustit rebubliku.

Rebubliku postihlo další neštěstí. Jakási pod vlivem KGB Putina osoba, ve světě známého pod pseudonymem Vláďa dobyvatel, se upomenula, že je vnučkou. Ovšem lze namítat, že vnučku umí zahrát i herečka argentinských telenovel, procedila zbytkem chrupu tetka Křópalová, které se vlivem nějaké pop star, hrající zcela precizně hrobaře našeho zdravotnictví, nedostává dentistické péče. Dentistka většinu pracovní doby zpracovává barevně sladěné formuláře z dílny umělecky nenadaného ministra a ve zbytku pracovní doby se chystá na bůhvíjakou vlnu EET. Pacienty příjmá ve svém volném čase, kde popustí uzdu svému altruismu. Inu ona vnučka pod ochranou Hradního křídla ruské rozvědky, komančů a vlastenčíků, před nevlasteneckými holuby, konajícími své nízké pudy, bez studu a hany na libovolného vraha, položila květinu a zavzpomínala se zvlhlýma očima na doby, které pro své mládí nemohla zakusit na svou kůži. Poté byla odejita do residentury ruské výzvědné služby, kde ohlásila splnění úkolu.

Úkol splnil i estébácký donašeč, kariérní komunista, marketingový produkt guru Máry, bohužel zrovinka premiér této bohem zkoušené země. Vyslyšel přání Hradní trosky nazývané též trojským koněm asijských autokracií. Ten úkorně nesl na alkoholem ohnutých zádech neustálá zjištění našich čučkařů a vyžadoval jejich lidskou a hodnostní degradaci. Navíc mu byly činěny překážky a on nemohl dostát svým povinostem obchodního atašé nejmenovaných čínských rozvědných firem. Pečlivě zvážil možnosti Prime minister a jako vždy dal přednost svým zájmům před zájmům rejpalů z podhradí. Bez průtahů odvolal ředitele pro bezpečnost v oblasti jedniček a nul. Důvod bude sdělen ihned jak se ho dozví z důvěrných zpráv v nejmenované TV jednoho diváka v diskusním pořadu, kdy moderátor je zároveň jediným divákem one man show. Tento průkopnický pořad má nominaci na Pulitzerovu cenu. Zpovídaný je sám sobě zpovědníkem. Pořad je produkován firmou Soukup, Soukupovi Soukupem, která se sama navrhla a sama získala Soukupovu cenu za tvůrčí počin v Soulupově televizní tvorbě. Hrad očekává nominaci na Českého lva.

Lev v národních barvách zjevně nemá sil na zařvání.

Zařvala voda na druhý hrnek s kávou. Informačně zhořklou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner