Boj o datum

Donesl se ke mne strach. Strach z data. Upřímný nefalšovaný strach, pryštící póry prolhané kůže na světlo Boží. Toho Boha, co dávno zemi naši opustil nechaje nás na pospas individuím vzor komsomolec Mluvečka a jeho věrný mamlas, soudruh hradní prodejce traktorů na východ. Obou. O prsa nebo znak, tápu, v závěsu hradního dua pryští strach ze Sokolovny. Z Průhonic.

Z Průhonic vedou stopy ke stranickému listu, který neovládá štamgast z Vinárny u Obuvníka neb takto přísahal na zdraví vnuček. Otázkou je, zdali se vnučky neléčí společně s matkou a strejdou pilotem, prohodila tetka Ójezdská a dodala, že je už dlouho Mára nezneužil v Čaulidi.

Čaulidi nynčko upozadil stranický list. Krapet podlézavě, možná mírně klamavě stran upoutávky neboli tištěného džinglu, se na nemálo stranách dozvíme vše pravdivé o firmě co nikomu nepatří a více než málo o Listopadu 89. Jeví se nadmíru usměvné čtení jež by se dalo heslovitě, bezbarvě, bezpřívlastkově, suchopárně zkrátit: bezdotační, přátelský, roztomilý, patriotní (ať už se tím míní cokoliv), kvalitní, úctyhodný, svobodymyslný, pravdomluvný, prostě čupr firma. Je na škodu, že podobných námětů na pohádky se nedožili bří Grimmové.

Bří Grimmům rozhodl se konkurovat i Mluvečka hradní. Věnoval nám drahý čas přípravě bezmála půl funkčního období nefunkčního presidenta. Musel vyčkat an zpit do němoty vlastní úžasností a lahví vodky, přestane rozdávat moudra ve stylu profesora Nejedlého, jehož musel být učedlníkem a naaranžoval tabula rasa a fotografie skutečného presidenta, baronky Margaret a Madonu nepěvkyni s Jezuletem, čímž přivedl vodu na mlýnské kolo pochybovačům o jeho duševním zdraví.

Zdraví a neužívání zneužitého akademického titulu zdvořile žádá akademický senát naší university. Palackého. Zděndu Mlátičku. Mně ukradli hospodářství a vrátili šrot a žďorby, vzpomenul se stréc Kadlík. Jsem žádostiv co vrátí ten komanč universitě.

Universitně nevzdělán je i estébácký donašeč, vinárenský povaleč, oběť slovenského ekonomického vysokého školství. Nehezky se přiznal, že nic nechápe, ničemu nerozumí, unikají mu souvislosti, nemá přehled, nemá chuť odpovídat na nepravdivé otázky. Snad frustrace z vlastního záporu byla nepříčinou nepomsty nemiliardáři neKomárkovi nezdaněním nejeho neloterijního nebyznysu. Možná drzost s jakou dědic Hušákovic SAZKOVÝCH ambicí předstihl na žebříčku prime ministra tohoto podrázku byla příčinou. Projevuji nemírné obavy, aby Karlík nazalátal miliardovou díru zdražením plynu z první ruky.

Ruka ruku myje, praví velmi přiléhavě staré vlastenecké přísloví. V našem případě pak převelice útočně zacíleno na sešikování k boji s datem v kalendáři a milionovém Mikuláši. Zhruba třicet procent spoluobčanů, zařídivše nám tyto časy hojnosti zhovadilostí, zhůvěřivostí, pitomostí a rozkladu morálních hodnot nádherně rozprostřených do OSY komanči, espéďáci a anoisti, pociťují nutkavou potřebu znedůvěryhodnit každičký z požadavků milionkářů a Mikuláše samotného. Očekávám b blizoučké době dehonestaci v podobě hoaxových mailů o zapojení Mikuláše do masových vražd, členství jeho nebo dědečka v NSDAP a mučení novozorozenců.

Novorozenecky se sítím po užití kávy.Ultrahořké leč nadějeplné.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner