Čistírna?

Čistírna?

Abolice není čistírna charakteru člověka, kterému byla udělena.Hodně ale mluví o charakteru toho, kdo ji udělil.

Prezident zase podle příměru, který použil jednou Alexandr Vondra, načural do mraveniště, a teď se baví pozorováním  ubohých mravenců – občanů republiky, jak budou reagovat a co s tím udělají.Dobře, mám návrh.Nechme starého pána bavit se vlastní hrou.Tím spíše, že bylo jasné, že k abolici dojde už v momentě, kdy byl tenkrát ještě trestně stíhaný premiér jmenován do své funkce podruhé.Tady nejde o samotnou abolici.Ta je pouze prostředkem, možnou a pro premiéra nejlépe schůdnou cestou.V pozadí je snaha o to, aby se Andrej Babiš nedostal před soud.Ačkoli – jak sám říká – všechny soudy ohledně jeho „kauz“dosud vyhrál,všichni víme, že to je lež.On také.A tak má z dalších soudů strach.

Co si ten chudinka už musel vyslechnout na adresu snad všech kroků a činů, které jsou známé.Těch urážek,nařknutí z podvodů,  z používání prostředků přinejmenším na hraně zákona… (Třeba titulek z denního tisku:Nepodváděl, jen se o to pokusil.)Každý  jiný občan by v takovém případě sáhl k prostředku, který by ho mohl v očích veřejnosti očistit.Soudil by se!Pravda, každý občan nemá takovou škálu možností, jako premiér – dostatek peněz i na ty nejlepší právníky,dostatek prostředků – nejen těch finančních – jak ovlivnit veřejnost ve svůj prospěch. Ten,místo výzvy k otevřené konfrontaci před soudem, kdo má pravdu, volí jinou cestu.Tu která mu vyhovuje lépe,kterou má už „zmáknutou“ – snahu koupit si alespoň část justice.Prostě se pojistit,kdyby došlo k nejhoršímu.Proč ale snaha o jakousi pojistku?Copak má prostý občan, obviněný ze zlodějny či podvodu k dispozici nějakou pojistku?Tedy kromě faktu, že je nevinen?To je přece ta nejspolehlivější pojistka. Jestliže se ale A.Babiš na ni nechce spolehnout, je na místě zeptat se: je Andrej Babiš skutečně (ve smyslu obžaloby)nevinen?

 

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner