ČTVRTEČNÍ ROZJÍMÁNÍ U KÁVY aneb matrix v matrixu

29.08.2019

Doneslo se ke mne jemně udivující jednání nezávislé televize. Klávesnice se chvěla vzrušením a sama nabízela slůvka statečná, nezávislá, až náhle na monitoru naskočila slova pokroková, revoluční. Někde v lůně TV nastalo pnutí. Nač postaru, nepokrokově nahlížet na obsah pojmu dialog. Stará, zahnívající, nerevoluční řecká filosofie, označuje zatuchle dialog jako rozhovor. Dvou a více person. Nejlépe lidí. Ne tak pokrok v revoluční TV. Upomenuli se na staré westerny, kde úsloví jeden je málo, ale dva už je moc, upozadili duelní pozvánku pro druhého diskutéra a dialog náhle sestává z rozhovoru trestně stíhaného estébáka a oponentem mu bude daňový, podvodník, arcilhář a křivopřísežník. Duelu, ó jak zastaralý a přežitý obsah, bude přihlížet usměrňovač. Jeho úkolem bude nestranně rozhodcovat počet odrecitovaných frází, aby se na oba duelanty dostalo stejnou úměrou.

Počal jsem míti obavu o naši Ústavu. Již drahnou dobu, v politickém matrixu je minuta stoletím, si o ni neotřel nikdo obuv. Dokonce ani ústnatý Jiřík, mluvka, zlatoústného rozverného mstitele sama sebe a neformálních pijavic na Hradě. Ale nezklamala Rudá Marta. Ráno po procitnutí z kocoviny po četbě zpráv TASSu a Haló Novin, nalila sobě silný ruský čaj a vytanulo ji na mysl, že již není poslankyní, zastupitelkou a ani školskou expertkou. Vydesinfikujíc dutinu ústní stoličnou, uchopí do ní Ústavu a prohlásí ji za znásilněnou..

Napadá mne svatokrádežná myšlenka. Matrixu ne zcela cizí. Nejsou náhodou duelant a Rudá z jedné líhně ? Nepokládají řeckou klasickou filosofii a Ústavu za buržoázní přežitek ?

I vědecký počin našeho Zpívajícího Ministra přes zdraví, zapřísáhlého abstinenta a nekuřáka a dopisovatele pozoruhodných polovýhružných mailů, stran zdravotnictví bez medikace, dosáhlo málo uvěřitelných výsledků. Pacient 0, říkejme mu pokusný ušatec Janoušek, kterému se nedostávalo léčiv, coby Lazar povstal z lože. Kolmo i plavmo rozkomíhal tělo tak, že neduhy tělesnou schránku neprodleně opustily.

Opouštěje MATRIX sáhnu po kávě. Hořká zdá se.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner