Desetikačka snad nikoho nezabije!

Eric Drooker

Boží Dar je malá obec v Krušných horách, o počtu stálých obyvatel něco málo přes dvě stě. O božím daru s malým „d“ hovoříme někdy  v souvislosti s chlebem.  Kdo má jaký chléb rád? Někteří lidé si oblíbili chléb toustový, mnozí tousťáku však nemohou přijít na chuť. Nikoliv, že by se z něj pozvraceli, nedej Bože ještě něco horšího.  Možná  proto, že tanečků kolem toustového chleba z Penamu bylo dost a dost. Muzika dohrála   když před pár dny Evropská Komise nám (jednomu z členů EU)  oznámila, že s konečnou platností neproplatí stomilionovou dotaci PENAMu.

PENAM byl dotován obrovskou částkou peněz z české státní kasy. Myslíte si, že jen tak? Myslíte si, že náš erár už nevěděl kam s penězi? PENAM totiž   i-n-o-v-o-v-a-l,    tudíž dotace na inovaci a ty pak, na základě žádosti o dotaci z evropských peněz  – samozřejmě zdůvodněné  inovací  linky, do naší kasy přitečou. Houby s octem! Podle Bruselu nebyl projekt inovativní.  Peníze nám, NÁM VŠEM,   odtekly, dosud nepřitekly a jak je vidno nepřitečou. Nebo? Uvedu reakci  mluvčí Min. obchodu na zamítnutí žádosti o proplacení zmíněné dotace z evropských financí.

„Pokud by byl případ uzavřen v neprospěch příjemce dotace, řídící orgán by finanční prostředky vymáhal v souladu se zákonem.“

Tato věta mě přivádí do rozpaků. Nevím zda se smát či plakat nebo si dokonce rvát vlasy.  Pokud si obyčejný člověk dá do souvislostí vše, vlastně stačí jedno jméno a nějakou zvláštní ohebnost našich zákonů,  bylo by snad lepší a hlavně jistější splatit půjčku PENAMu maličkostí  nás všech (občanů ČR, tj. deseti milionů lidí )jako  prťavý  dáreček od Ježíška  do naší státní kasy.  Už vás slyším, že jste si nic nepůjčili, tak proč vracet,  co je vám do toho a že jste toustový chléb v životě neměli v ústech. Ti ostřejší by řekli v hubě.  Byla by to jen desetikačka. Tak co?

P.  S.

Desetikačka snad nikoho nezabije!

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.