Dialog monologem

Eric Drooker

Doneslo se ke mne mnoho slov pronesených naším předsedou spolku zarputilých lhářů. Utrhl se Márovi ze řetězu a poskytl několik rozhovorů. Oba byly velmi edukativní a vzbudily pozornost. I u nás na vsi. Slyšel jsem, vím, že jest to neslušné poslouchat rozhovory cizích lidí, leč máme na vsi k sobě tak nějak blíž, hodnotit interview o školství dvě roztomilé učitelky naší Základní školy. Až doposud měl jsem je za distingované dámy. Ovšem věta zvolací jedné z nich Dělá z nás nesvéprávná nedochůtčata, neopeřená mláďata, tetřeva hlušce v období tokání, hajzl jeden zlodějská. Zřejmě měla na mysli objem peněz do školství, kterým podtatranský manažer – obchodník, šermoval jako Athos v přestřelce. Na důkaz rozhození své pečlivě udržované aury, třímala v ruce výplatní lístek a lkala. Kde jsou? Tázala se pateticky.

Bez patosu ovšem reagovala profesní organizace pedagogů. Na paškál si uzmula čísla, která má prime minister nejraději. Ono pravda pravdoucí s těma lze tvořit dějiny. Nu a vzala numero vedle čísla a každé z nich podrobila kritickému myšlení, elementátní logice a všechna přistihla in flagranti. Přeneseno v nedbalkách. Nepřeneseně v zápalu LŽI. I zapochybovali o pravdomluvnosti českého premiéra slovenské národnosti, organizovaní pedagogové a ti nejstatečnější zapochybovali o matematických schopnostech obchodníka – managera. Zkrátka neumí trojčlenku. Ještěže bude muset vracet školné na Slovensku, ČR by už další jeho soud ztěží refundovala, prohodil soused a dodal, ona ta jeho právní stáj něco stojí a hlad jeho, pacholka jednoho, po nových a nových soudních stáních je neukojitelný.

Neukojenou zvědavostí trpěla i jakási novinářka v jiném rozhovoru s ONÍM. Sic pokládala otázky, leč odpovědi připomínaly prefabrikaci sídlišť v dobách, kdy ONEN netrpěl studem z Rudé knížky v tesilovém sáčku. Na libovolný dotaz obdržela shluk slov v chaotickém pořadí: LÉPE, NEJVÍC, EVROPA, SKVĚLE, MÁME, VÝSLEDKY, SE, JÁ, JÁ, JÁ. JÁ. Vizionářsky v tomto směru zapůsobil brněnský sokolík hrající v barvách národního divadla, pan Donutil. Stal se předobrazem odpovědí obmyšleného. „Ptejte se mne na co chcete, Mára si to zodpoví“ Redaktorku mírně konsternoval odpovědí na otázku, zdali by nebylo od věci zneužívané slevy zrušit. Ptejte se mne na úspěchy. Několikrát v transu ze sebe sama zmínil i neúspěch. Ovšem jen v souvislosti s ČSSD. Pak věty začínaly zajménem ONI.

Teta Hrózová sdělovala v kruhu nákupuchtivých sousedek dojem z rozhovorů následovně. Novináře dělíme na hodné a psychopaty. Objektivní jsou ti z holdingu a psychopati ti ostatní. I když jedná se o nezajímavý plátek New York Times. Už i tam lžou, překrucují a vůbec bez objektivity nepravdivě osočují našeho mučedníka za pravdu.

Pravda, čas na ranní kávu vyPrchal.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner