Dluhové blouznění poslance Nachera


Poslanec parlamentu Patrik Nacher přišel s nápadem, který by měl pomoci lidem v exekucích. Spočívá ve zvýšení nezabavitelného minima, které pracujícímu dlužníkovi na konci měsíce zůstane. U minimální mzdy která v současné době činí 13.350 korun se jedná o částku 6429 korun. Tolik vám dnes v peněžence zůstane, pokud celý měsíc pracujete za minimální mzdu a máte dluhy.

Návrh pana poslance Nachera hovoří o nárůstu této nedotknutelné částky v lepším případě o 2462 korun a v tom méně lepším o „celých“ 1285 korun. Vše prý bude záležet na politickém rozhodnutí.

Pecen chleba a dva koláče

Co si tedy bude moci dovolit obyčejný pracující a zadlužený smrtelník, pokud tento návrh projde?

Pojďme výslednou „pozitivnější“ částku 8891 korun rozdělit na třicet dílů. Každý z těchto dílů představuje jeden den.  Výsledná suma činí 296 korun na den. Naše pracovní ohodnocení.

Pokud snídáme, obědváme a večeříme budeme muset zmiňovaných 296 korun ještě rozdělit na tři části. A tím se dostáváme k „vytouženým“ devadesáti osmi korunám. Přesně tolik vám zbude pokud bude návrh přijat.

Je to sice o něco více než současných 71 korun na jeden „chod“, ale i přes to budete (možná) disponovat 27 korunami navíc.

Jaké přilepšení ke snídani, obědu a večeři vás  tedy dle přání Patrika Nachera v budoucnu čeká?

Budete si moci například koupit pět koblih s naplní nebo 200 gramů parků z Babišových Kosteleckých uzenin. A to se vyplatí!

Co naplat že se jedná o populistické plácnutí do vody. Kruhy která tato voda vytvoří, opravdu nebudou záchranné.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner