Dobytí New Yorku Českým Slovákem

Doneslo se ke mne z různých směrů, že existuje jakás Greta. Názorů na tuhletu puberťačku přemnoho. Těžko se v tom vyznat. Jediné co vím jistě, že dovede rozpálit do nepříčetna spousta lidí. Lidí rozličných věků, národností, vyznání. Ateistů pochopitelně. Sociologové jásají majíc žně. Úchvatný na této teenagerce je zápal. Je vcelku jedno má-li pravdu nebo vaří z vody. Ale místo v Guinnesovi má jisté. Nejmladší rétor na Valném shromáždění. A že to pamatuje pitomců. Vzpomeňme Nikitu s pantoflí. Také nejmírumilovnějšího teroristu Jásira alias Abu Amara. Také pijáka nad pijáky ctihodného Borise. Ovšem na druhé straně barikády třeba dnešního oslavence Václava Havla. Ti všichni měli své publikum, někteří jako pitoreskní klauni, některým se vyplatilo naslouchat.

Naslouchat nechtěli našemu současnému druhému muži zemičky těžce zkoušené angínou politicis. Možná ho předcházela či předjížděla, spíše předlétala jeho pověst mafiánského bosse. Trestně stíháného či nestíhaného, daňového podvodníka, bezskrupulózního dotačního eskamotéra, prožírače cizí budoucnosti (naší), soudně uznaného estébáka nevalného vychování. Chtěl nešťastník pochlubit se jak zatočil s korupcí sám korupčník. Jak bez něj by republika na buben přišla, nebýt jeho nečestně ukořistěných fabrik zaměstnávající cizí státní příslušníky a cizineckou policii. Chtěl ohromit rekordním časem, za který ovládl celou zemi a začlenil ji do holdingu, který nikomu nepatří. Bohužel zaujal jen pár uklízeček a šatnářek a to víceméně přednesem neb již nebylo nikoho, kdo by přeložil jeho blábolení v jazyce nepřeložitelném ani do hovorového českého jazyka.
Jazykem ohnala se po kriticích koza Nebeská. Úřednice. Vysoká. Státní či stádní. Nyní tápu. Stvrdila svým podpisem odpovědi na všetečná zkoumání EU. Vysvětlila všetečkům, že její podpis tam je, ale zprávu toliko koordinovala a na její vyznění neměla vliv. Škoda. Tuto dámu jsem měl
potkat, když jsem potřeboval ručitele za úvěr. Úvěr, tedy jeho splátka za podpis je nabíledni. Snad jen shoda jmen a příbuzenský vztah zajistili Nebeskému místo generálního ředitele státních drah. O jeho odbornosti nelze pochybovat. Jeho křišťálový kolega kdysi uřídil lokomotivu a stát, tudíž Nebeský může v čase neřízení lokomotivy páchat zvěrstva i v tak decimovaných ČD. Bc na to má.
Má na to i občan ?
Občana, tedy mne jako podmnožina občanstva zarazilo zaražení klevetníka ve Velkém Jablku. Povšiml si, bystrost hodna Apače, že president Trump se nezmínil v rámci vlastenectví, které má zelenou (neplést se zelenou Gretou) o naší zemičce. Urazilo ho to. Ovšem za to nemůže slovenský vlastenec v českých barvách nýbrž americký vzdělávací systém, který Trumpovi utajil Česko. Možná chtěl zapomenout na Ivanku a my se svezli s ní. Tím ovšem zavlhl pušný prach vlastenci nad vlastenci povolanému. Šikmookému moravskému šógůnovi s českým srdecem na pravém místě. Těla.
Tělo do pranice dala odbornice na průvan ve státní kase. V nestřeženém okamžiku prozradila „čtenářové“, že kasu doma drží muž. My laici na krásu a finance nemůžeme zaujmout jednotné stanovisko, kdo je vlastně u Schillerů muž. Ovšem víme s jistotou hraničící s absolutnem, že pokud by doma držela kasu Mastná Alča, pak by v domácnosti vypukl zu grunt. Z hantecu volně přeloženo: dojdou li věci od deseti k pěti, celý cyklus se opakuje.
Opakování matkou moudrosti velí dát si druhou kávu. Hořkou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner