Ekonomická výkladní skříň

Donesl se ke mne sen. Můj vlastní. Probudil jsem zborcen znojem se a po vzoru mudrce Archiméda zvolal jsem tiše bych neprobudil heuréka. Mám to. Zdálo se mi, že v chrámu Božím vydávají balíčky internetové firmy HEURÉKA. Tím by se vyřešil zásadní nesouhlas zhruba poloviny bohaprostých spoluobčanů. Z chrámu Božího chrám konzumu a spotřeby. Ta by přilákala pozornost sněmovnou vydaného trestně stíhaného prime ministra a on mohl snít o vyrovnaném rozpočtu jehož příjmovou stránku plní občané nákupuchtiví v chrámech konzumu a na výdajové stránce by zbylo na finanční podporu firmám co nikomu nepatří.

Nepatřičný výsledek hospodaření odborníků na ochranu zájmů ANOPRESSFERTU a jen shodou náhod ministrů vlády této bohem opomíjené zemičky je prezentován jako úspěch. Většího úspěchu bychom dosáhli započítáním rozpuštěných státních rezerv a privatizačního fondu. Neodborníci tvrdí že úspěch by byl měřitelný schodkem 65 – 70 mld. Tetka Sóralová dala v plen, že po zkouknutí posledního řádku na debetním účtu zjistila, že jsou na tom se strécem zase o pár tisíc lépe, což stréc zarputile odmítá přiznat neb jako emeritní ekonom zastarale tvrdí, že navyšování mínusu není úspěch. Tetka Křópalová si přisadila, řkouce, že první dva dny nového roku strávila hledáním přebytků plynoucích ze zvýšených důchodů. Až náhodou našla předloňský slevový leták z chrámu konzumu a porovnala cenovou hladinu s letošní. Povzdechla si JE LÉPE a přestala hledat.

Hledám logiku ve vyjádření sociální Twiggy. Také marně. Lámu si hlavu ujištěním, že JE LÉPE v podání socialistů znamená, že e-nechopenky vykouzlily 2.1.2020 více práce neschopných než loni ne e-neschopenky ke stejnému datu. Stréc Jencek vnesl do problematiky jasněji. Upomenul se na finační perpetuum mobile sociální Twiggy, které se vyučuje na Vysokých školách ekonomických v oboru fantasmagorie. Více státních úředníků a vyšší mzdy zajistí vyšší odvody a státu přinese více daní. Analogicky více práce neschopných znamená více práce pro provozovatele e-neschopenkáře, státu, ergo vyšší odvody, větší příjem státu.

Státu pochybí za pár let, možná měsíců, snad týdnů, při troše štěstí dnů, první muž země. Již jen tato skutečnost zaměstnala riskaře sázkových kanceláří a ty vypsaly kursové sázky. V rámci JE LÉPE více zdaněné, pochopitelně. Tato skutečnost přinesla v AGROFERTISTÁNU pnutí. Obyvatelé pevně semknuti pod velením prvého a druhého lháře mezi lháři, komunisty a estébáka za podpory vlasteneckého sjednocovatele šikmookéhomoravského šóguna a zužující se sektou kmene komančů, má v rámci sjednotitelských diskusí pěnu u úst. Nedostává se špíny, kyblíčky byly nahrazeny kbelíky, ty sudy a ty cisternami. Kandidát se ještě nestačil zakandidovat a již je tupen a špiněn a vyvrhelen. Zejména ne ten JEJICH.

JEJICH kandidátům by prošlo i zavražili by stařenku v přímém přenosu. Takovému kandidátovi by postačilo označit Kalouska za viníka, sofistikovanějšímu pak Kalouska ruku v ruce s Bakalou. Připomínka padáků a hornických bytů je vstupenkou na uvolňující se Hradní sesli. Lež sjednocuje bídné.

Bídně si vede i můj hrneček. Káva došla. Hořká.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner