Facka, pravda, demokracie?

repro youtube.com

Petra Procházková dala facku pracovníkovi Sputniku. | FOTO: repro youtube.com

Padla facka na sále, zpívá se v jedné lidové písni. Kdo mne už zná, nepochybuje, že se jen těžko budu vyjadřovat k lidové slovesnosti. Ano, i já reaguju na facku, která padla rukou Petry Procházkové. Jako konzervativec staršího ražení obecně nesouhlasím s tímto jednoduchým řešením. Je sice pravdou, že i náš stávající obyvatel hradu v jednom svém projevu tento argument akceptoval, hlavně pro jeho rychlost a účinnost. Inu, nejsa Zemanem, budu dál člověkem a nebudu adorovat násilí, budu pouze reagovat na slova Patrika Nachera, která zveřejnil dne 24. listopadu v 8:45 na své ksichtoknize.

Nejprve citace: Ad facka P. Procházkové. Teprve teď jsem shlédl to video. A kromě samotné facky jsou opět fascinující reakce na ni. Jakoby snad platilo, že zastánci jedné pravdy smějí fackovat ostatní? Myslím si, že fyzické násilí nepatří do kultivované společnosti, pokud nejde o sebeobranu. Opět a opakovaně vidíme princip dvojího metru a zároveň se začíná, i přes různé proklamace o důležitosti dialogu, přitvrzovat. Zatímco na Národní dav “jen” řval a urážel Václava Klause ml., tady už padaly facky. A reakce na událost jako přes kopírák. Protože v rolích útočníků byli ti “správní” a v rolích obětí ti “špatní”, je všechno v pořádku. Nechť si obhájci facky představí jiné aranžmá, variant je nekonečno, ale napadá mě například, že by facku dala třeba poslankyně Barbora Kořanová novináři Štěpánovi Malátovi z Forum24 či Pavlu Novotnému, starostovi Řeporyjí, protože o ní šíří lži a nesmysly. Byly by reakce stejně smířlivé až nadšeně aplaudující? Nemyslím si… někdo prostě může, jiný nikoliv. A jak se ukazuje, nezáleží přitom na aktu samotném a na jeho okolnostech, ale na aktérech. Smutné.

Pan Patrik Nacher, absolvent Bankovního institutu, autor známé ankety Nejabsurdnější bankovní poplatek, který se anoncuje jako ekonom, ale mimo oblast médií a marketingu je známý zejména jako zaměstnanec tiskových a mediální oborů politických stran (ODS, následně Unie svobody) a poradce politiků (Unie svobody, ČSSD). S ohledem na jeho konzistentní politickou pružnost je logické, že ač nečlen, je nyní poslancem a zastupitelem hlavního města Prahy za hnutí ANO.

Proč toto expozé? Rád bych totiž v této souvislosti zdůraznil manipulativní pseudoargumentaci páně Nachera. Já, který se ekonomií živím cca 35 let, jsem si vědom jak jsou v účetnictví, ekonomii, ekonomice, finančnictví důležitá fakta a přesnost údajů. Paní Petra Procházková dala panu Vladimíru Frantovi jednu facku, takže formulace „tady už padaly facky“ je buď pouze či záměrně nepřesná. Nekorektně česky řečeno, pan Nacher se v této souvislosti mýlí anebo lže.

Připomeňme si skutečnosti – po lžích a provokacích V. Franty se P. Procházková na něm domáhala omluvy a uvedení lží na pravou míru. Po dalších výsměšcích ze strany V. Franty a jeho kolegů jí ujely nervy, vyrazila V. Frantovi z ruky mobil a jednu mu vrazila. To je holý popis faktů, navíc zdokumentovaný a veřejně přístupný. Popravdě řečeno, paní Procházková by měla facky nacvičit, moc mu neublížila. Už jsem uvedl, že s tímto jednoduchým řešením nesouhlasím, ale na druhou stranu, podle toho jak se V. Franta choval k dámě, je zřetelné, že jeho rodiče dosti zanedbávali jeho výchovu. Jak se v dřevních dobách tradovalo Škoda rány, která padne vedle je evidentní, že by V. Franta zasloužil řádný nářez od svého otce minimálně jednou denně. Doufám, že k tomu nedojde, ale kdyby se ke mně takto musela někdy dáma zachovat, zalezl bych, nezveřejňoval to, a chodil bych kanály do té doby, než by to přikryly čerstvější ostudy někoho jiného. Ne tak V. Franta, který se snaží na své sprosté nevychovanosti vytlouct co největší profit.

Dále, pan Nacher vydává tuto jednu facku jako podklad pro své tvrzení, že zastánci jedné pravdy smějí fackovat ostatní. Zaprvé – nikdo to netvrdí. Zadruhé, jestliže se pan Nacher představuje jako ekonom, měl by se držet holých faktů. Rád bych tedy připomenul fakta a několik důležitých pojmů:

1, Pravda je jen jedna, je to objektivní skutečnost. To, co pan Nacher vydává za jednu pravdu, je pouhý subjektivní názor, tedy osobní pohled na věc.

2, V roli útočníků byli zaměstnanci Sputniku, nikoliv jimi pomluvená a jejich lhaním pošpiněná paní Petra Procházková, která se jen bránila, a nevěda jak se domoci práva, ubalila jednu facku V. Frantovi.

3, Štěpán Malát o paní poslankyni Barboře Kořanové nešířil lži a nesmysly, on pouze pravdivě informuje veřejnost o jejích mluvních přešlapech. Chápu, že se jí to nelíbí, a akceptuji snahu p. Nachera se své souputnice zastat. Ovšem tady nepravdivě a lživě informuje on.

4, Šířená zpráva o střetu dvou konkurenčních redakčních štábů odporuje pravdě. Novinář informuje, nikoliv dezinformuje. Novinářem tam byla pouze paní Petra Procházková. Pojmenujme si Vladimíra Frantu pravdivě – není to novinář, je to zaměstnanec proruského manipulativního webu, který je součástí hybridní války Kremlu proti naší zemi. S ohledem na národnostní původ pana Franty jej můžeme pojmenovat jednoznačně jako kolaboranta, který za špinavý ruský žold rozvrací zemi, která je jeho vlastí.

Smutné není, že došlo k facce, paní Procházkové totiž nic jiného nezbylo. A ještě jednou opakuji, že to neschvaluji. Je ovšem dobře, že to vyřešila dáma, že nenastal pěstní souboj mezi muži, ač to bylo zřetelně cílem proruských kolaborantů. Smutné ale je, že došlo k napadení novinářů ve volebním štábu prezidenta republiky. Smutné je, že on sám vyzývá k jejich likvidaci, opakovaně je uráží a napadá ve svých vystoupeních. Smutné je, že pan Nacher necítil potřebu se k tomu nijak vyjádřit.

A nejsmutnější je, že se pan Nacher nyní snaží pohled ze svého subjektivního přízemního zorného úhlu vydávat za objektivní fakt, lež za pravdu, a ve jménu zisku politických bodů a pro své osobní zájmy pomáhat kolaborantům rozeštvávat občany české republiky v zájmu Kremlu.

To je opravdu smutné.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner