Filipika o vzdělání

Eric Drooker

Donesl se ke mne omylem přímý přenos jednání ve Sněmovně. Asi výboru na obranu. Či tak nějak. Dlouze jsem tiše zíral s otevřenou ústní dutinou, skoro jak u dentisty. Vedle sebe nejznámější české duo Pat&Mat. Jeden, Pat nebo Mat, jedno který, si pilně dělá zápisky an si vzpomenul na mladá udavačská léta neb soudruh Šuman Julda nikdy nespí. Druhý zkouší kolik šklebů různého charakteru unese televizní kamera než praskne, případně kameraman dostane psotník. Vypadal jako chovanec ústavu pro choromyslné, kterého omylem vzal vychovatel do cukrárny a on se nemůže rozhodnout mezi rakvičkou a věnečkem. Takto nehezky teta Lónová okomentovala chování ruského výsadku v naší bohem a komunisty zkoušené zemičce. Oponoval ji soused Lojzík řka, že zde je reminiscence na divadelní hru Kat a blázen v nastudování Divadla Ve Sněmovní pod novým názvem Estébák a blázen. A to v přímém přenosu.

Přenosem dementních myšlenek byl stižen jakýsi Mgr, zřejmě magor Světnička. Publikoval v periodiku PL s podtitulem náš čtenář uvěří všemu, výzvu k odstoupení milionového Mikuláše z Mch. Důvodem má být členství jeho otce v Stb. Zřejmě pod tíhou nezvratných důkazů v řetězových mailech informujícím o tomto skutku zasadil do souvislosti rodinné vazby Mikuláše a jakéhosi syfilitika Uljanova. Měl by vrátit školné, i za svého otce ucedil skrz žvýkací tabák stréc Jencek. Běžný uživatel netu pokud by tápal, našel by, že zkratkou PO byli poctění nepřátelé socialistického zřízení vulgo zájmové osoby alias kandidáti levné pracovní síly v uranových dolech.

Doly, na ty uranové, se upomínají komunisté u příležitosti výročí listopadových událostí. Těch před 30 lety, aby mýlka nevznikla. Tito komunistosauři dle propočtů demografů a politologů měli již vyhynout. Ovšem žijeme absurdní drama o jakém se ani autorovi Audience nezdálo. V době kdy neuvěřitelné stává se skutkem. V době neomezených příležitostí pro absurdno. Válečná vdova, teta Ójezdská, podivila se na návsi u nás na vsi skutečnosti, že se někdo může divit jistému projevu nevole občana, by komunista kladl květiny k pietnímu místu 17.listopadu chtěje uctít památku svých obětí. Zcela jistě si prý pamatuje, že nacistický zločinec, uniknuvší oprátce nebyl spatřen u žádného z protinacistických památníků, Maximálně na sekretariátu komunistické strany.

Strana Pitomiova objevila přísně utajovanou skutečnost, že na západ od nás proběhla neomarxistická revoluce. Tvrdou, náročnou prací, investigací na hranici stachanovismu, objevili to novináří Parlamentních listů. Zabrousili do projevu jakéhosi pomýleného nacionalistického Maďara a už nevybrousili. S trpělivostí hodné lépe strávených chvíl, pojevil jsem zájem o vysvětlení pojmu u vlasteneckých kruhů. Odpovědi byly různorodé s jediným společným jmenovatelem. Pokud jsem ihned nevyfasoval bobříka mlčení za všetečnou otázku, pak jsem byl častován roztodivným slovním průjmem na bázi urážek. Spočítal jsem odpovědi k věci, vysvětlení pojmu neomarximus, revoluce a přibližného data revolučního dne. Přibližně ? Ani jedna. Profesor soudruh Nejedlý měl pravdu. S tím školstvím by se mělo něco udělat. Zbourat a postavit nové. Na jiných než Rakousko-Uherských a nedejlenin marxistických fundamentech.

Fundamentální jeví se ranní káva. Edukativně hořká.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner