Filmové reminiscence

Premiér Andrej Babiš a jeho poradce Roman Prymula (oba za ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a jeho poradce Roman Prymula (oba za ANO) | FOTO: ČTK

Doneslo se ke mne řádské podivno. Dokonce takové, že tetka Sóralová šíří zaručenou novinku ze zákulisí kynologického spolku, že na PSA byl povolán antoušek. Spolek přátel absurdního humoru, s krycím názvem vláda, vedený hornouherským premiérem české země s krycím jménem Bureš, předvedla piruetku hodnou medaile na světovém šampionátu bruslení ve vlastních průserech. Novinku v porušení pravidel avizovanou v žertovně nepoučné relaci čaulidi, kdy autor textu neponechal čtecímu zařízení v podobě prime ministra prostor pro šíření vlastní úvahy v sanskrtu, svalil vinu na neposedný lid větších měst, který nepochopil správně úhybný manévr vlády stran odškodnění, otevřít provozovny a zakázat vstup nakupujícím. Novodobý estébácký Rek hrdině předstrčil obávanou zprávu poddaným pronést zdravotního nešťastníka, kterému se kouřilo od roušky, když důvodňoval nezdůvodnitelné. PES není dogma, pravil a chvíli to vypadalo, že tomu snad i věří. Stréc Jencek ponuře ukončil téma filmovou hláškou, že dáva PSOVI, den maximálně dva.

Dva vládní superúřednící dělají-li totéž je to vždy sviňárna. Udělá-li to jediný úředník podvakráte, jde o morálně nepodchytitelného hajzlíka. Soudruh plukovník Prymulovič mýdlem opět natírá schody. Tentokrát pro změnu svému nástupci. Ovšem ani na předchůdci nenechal vlídného slova dopadnout. Tetka Ólická míní, že opomenout svůj podíl na neúspěchu ministra pěvce, své měsíční kralování plné chaosu, předpokládá hroší morální rakovinové buňky, ne nepodobné jakými se pyšní dotační podvodník a vypadá to ako by je jedna estébácká mať měla. Jeho já to přece říkal by se mu šiklo jako epitaf.

Epitaf již má i náhrobek nejstarší politické strany a jeho autorem není nikdo ohebnější než ministr přes vnitro, odchazeč z vlády co týden. Přijde oranžové tsunami vyteše kamenický ministr do žulového masivku, kde skvět se bude Venzuely Maláčové douška, Sociální demokracii mohlo patřit XXI století. Stréc Jence se zamyslil nad moudry dvou hlavních funebráků partaje a bez souvislosti zvolal cimrmanovské, budoucnost patří aluminiu. Tetka Křópalová oproti tomu tvrdí, že blbost kvete v každém století i stoletím páry.

Pára stran očkování ve prospěch celku došla dvěma vlastenecky (v pravém smyslu slova) neduživým představitelům státu. Hradní tělesná i duševní zřícenina, velitel všech vojsk má mimo permanentní duševní kocoviny i strach z jehel a na očkování cítí se přestárlý, zatímco slovenský dotační ekvilibrista bez jakýchkoliv zábran stran zcizení aktiv mu svěřeného státu a bez sleziny a tudíž je neschopen jakékoliv činnosti ve prospěch někoho jiného než sebe i očkování obecně. Tuším, vece tetka Ólická, že organizace očkování proběhne podobně jako hledání čtvrtého mobilního operátora, bude probíhat rychlostí ne nepodobnou výstavbě nových dálnic, desátek z akce poteče STOKOU do předem připravených kapes a vše budeme moci sledovat na webu, který vytvoří dvojHavlíček, kde současně můžeme online zapsat se do pořadí. Na regulérnost bude spravedlivě dohlížet asimetrická Rudá Máňa a pokud by shledala právní rozpor věc předá k vyšetření státnímu zástupci Šarochovi, který zajistí metaře a koberec. Stréc Jencek se svěřil, že nechápe spoluobčany bojující proti povinnému očkování neb dle zkušeností s touto vládou se očkující a očkovaný nemají šanci v tomto životě potkat. Jedinou jistotou je smrt, blamage bude nesmírně drahá a viník nikdy nenalezen

Nenalézám důvod proč nedosrkat libě vonící hořkou kávu

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.