Fotografie, obraz duše

Eric Drooker

Doneslo se ke mne cosi podivuhodného. Proklamace. Zárodek myšlenky ? Pokus o ŽERT. Ňáký žertéř Fialovic Ráďa, vlastenčík každou verstou popřál skrznaskrz krásný advent, s rodinou na 1.místě. Dojemné. Obrázek Josefa Lady. Nu, lad a nostalgie dýše z tahů štetcem. Nicméně pokračoval zcela překvapivě. Ten jinoch se nezdá, komentovala pokračování tetka Lónová u nás na návsi, navnaděna Ladovskou poetikou očekávajíce bílou nadílku. Nynčko už víme na čem potají pracuje Moravskému šikmookému šógunovi za zády. Chce zakázat nenávistnou ideologii. Pitomio nebude řičet nadšením neb takhle vetknout mu samurajský meč do páteře je počin nemravně pozoruhodný. Uzavřela Lónová. Tetka.

Tetka Křópalová čekajíce s ostatními tetičkami na návsi na Ladovské poetično, sníh a dopravu zdarma si přisadila. Prý jakýsi estébácký komunismem načichlý vejlupek Falmer, nechal se slyšet, že pravda způsobuje stavbu pomníků, které nevoní ruskému samoděržaví s agentem KGB v čele. Agent agenta nenechá ve štychu ani po deagentizaci, jak by o tom u Ladovkého obrázku u škamen mohl vyprávět nezbedným ratolestem, soudně uznaný nactiutrhač, srdnatý bojovník za vše co je mu ku prospěchu a mistr světa v disciplíně NECHTĚNÍ. Ovšem pokud by nesměli študentíčci klást otázky, vece známý opozičník odvedle soused.

Soused přesvedle, ikona našich vlastenčíků, carevič s prověřením přísně tajné, odtajnil supernovou zbraň, proti které by Brdský radar, dětskou mašinkou zdál se býti. S přesností jednoho světadílu dovede obratně pozorovat letové dráhy nepřátelských letounů. Tetka Ójezdská lapidárně zhodnotila málo uvěřitelné odvážné tvrzení malého muže s velkou minulostí. Země, co zprovoznila Černobyl, zapomenula Lajku na orbitu, nechala jadernou ponorku ponořit tak, že se nevynořila z Barentsova moře, nechá shořet svou jedinou letadlovou loď, krade záchodové mísy a umyvadla z ukrajinských lodí a paranoidně utajuje i počasí, se vytasí s takovouhle novinkou.

Novinkou, která by se mohla ujmout v mezinárodních mačích, přišli carevičovi podruzi. Dle vzorce, VY nám Koněva, MY vám zákaz obchodní delegace. VY nám pomník, MY vám nezahrajeme národní hymnu. Navrhuji konstruktivní, konečné řešení. MY vám Zemana, VY nám svatý pokoj.

Pokoj by nám mohl, alespoň před a přes a snad i po svátkách, dát expertní vládní team, vedený našim oblíbeným beneficientem. Ministr pro likvidaci živnostenského stavu nás obohatil o myšlenku, že bude třeba zřídit komisi pro superstrategické suroviny. Zřejmě to jsou ty, které bude třeba pořídit neb před nedávnem jsme se jich coby nadbytečných pod odborným dohledem vládnoucích odborníků, tak nějak odborně zbavili.

Zbavili svéprávnosti umělotinu, produkt kosmetické medicíny, toho času manželku našeho neštěstí ve Strakovce, či je to snad výplod Márova umu? Takto plíživě se vkrádá na mysl otázka po shlédnutí setu fotografií zveřejněném na sociálních sítích, protektorkou firem bez majitele. Týden měl obmyšlený perný. Počet účastníků spiknutí provozujících khampááááň se rozšířil i do EP. Jejich urážlivé usnesení napadající svobody obmyšleného krást, podvádět, lhát, čerpat neomezeně, dá jistě do éteru a mediálního prostoru mnoho kňučivých zvuků a vkusuprostých fotografií.

Fotografie způsobily zhořknutí kávy a žaludeční pnutí. Zkusím druhou. Ladovsky poetickou.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner