Funeralis Confusum

Eric Drooker

Donesla se ke mne jemně ironická hláška z fronty na úhradu obsahu nákupního vozíku v naší vísce. Ten Kája to udělal našemu nejčistšímu pro radost. Akorát včas. Zastříhal jsem slechy a dal do souvislosti mistrovo úmrtí a jiný státní pohřeb, který 2/3 obyvatel čeká toužebně a s jistou mírou netrpělivosti. Inu, národ bude nynčko patřičně státně truchlit zapomínaje mistrovy veletoče v rámci přežití v různých společenských poměrech a vzpomínaje na výtečný tenor a hrůzostrašné mazanice a mezitím se zapomene na zajímavou rošádu ve vládní protikorupční radě. Mít takovou Fischer v rukávu, Spasskij by si netáhl ani pěšcem.

Pěšcem se stal bývalý předseda rady. Ten, jež byl mouřenínem ve své funkci. Byl šachovou figurkou nastrčenou k sežrání nebezpečným jezdcem protivníka. EK. Zlí jazykové tvrdí, že kozel stal se zahradníkem v zelném poli. Ovšem jazykové zlomyslní až škodolibí, mají radost neb na poli korupce stanoviska budou tříbiti státní korupčník ze Strakovky a označený korupčník, korupčníkem ze Strakovky. Korupci stranou, dí nákupuchtivá sousedka a dušuje se, že zaslechla vrchního korupčníka tvrdit, že eurodotace jsou prostředkem ke korupci Davida Ondračky s celou slavnou TI. Nad tímto pozoruhodným argumentem sneslo se tíživé,přemýšlivé ticho. Přerušil jsem úvahy úvahou, že to nestíhatelný nedomyslel. Možná nastala drobná chybička v překladu. Hotntotštinou hovořící předseda korupčníků kontra tetka, která myslí ryzí hanáčtinou. Logický nonsens na jaký jsme my otrlí stříbrem prokvetlí chlapci, již ze strany soudně uznaného klevetníka uvyklí, ovšem jakýsi zdivočelý, neholdingový novinář zaznamenal a bez průtahů myšlenku k nelibosti marketingového mága Máry, ventiloval.

Ventiloval i ČSÚ a NKÚ. Novinky ze stáje Mastné Alči. Statistici sdělili věřícím anoistům a ostatní, běžným občanům, že není LÉPE. Ba dokonce je hůře. Nejhůře ode krize z přelomu první dekády tohoto pozoruhodného století. Dna rozpočtového schodiště nevidno. Ani když si Ála vezme výkonný vojenský triedr renomované značky Kája Zeiss. Kontroloři zase zjistili nesrovnalosti jí řízeného ministerstva a přilehlých organizací v roztomilých řádech stovek mld. Sousedka, bývalá trafikantka utrousila, že prodávajíc lístek za 14,- Kč na MHD, nestihla včas vyhotovit účtenku EET a trest za nefungující systém na sebe nenechal věru čekat. Nesrovnalost ji stála živnost a již stojí frontu na předčasný důchod.

Důchod má také svou vlastní komisi. Již dlouho. Dalo by se říci, že komise sama dosáhla prosta jakýchkoliv výsledků, důchodového věku.

Věkovitost na kávu jsem dovršil. Drahně tomu let. Dnes si dám lehoulince nahořklou.

P.S. Funeralis (funus) Confusum (nesprávný, zmatečný)

P.S. I tak přiznávám, jsem měl raději Waldu

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

V rámci zkvalitnění a obohacení naší práce bychom vás rádi vyzvali, abyste se aktivně podíleli na tvorbě obsahu našeho webu. Z tohoto důvodu existuje sekce Hyde Park, která vám nabízí možnost, vkládat své blogy a tím se vyjádřit k problémům, jež hýbou společností, nebo trápí právě vás.

Pokud se tedy chcete stát přispěvatelem našeho deníku FORUM 24, obraťte se na nás mailem na adresu [email protected] a my pro vás rádi vytvoříme přístup do našeho systému, kde budete moci své texty vkládat. Po nutné editaci vašich příspěvků blogy publikujeme.

Revue Forum Banner